Czytających: 2019

II-liga szczypiornistów: Mecz bez historii, pewne zwycięstwo ŚKPR–u!

Niedziela, 13 marca 2011, 0:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 marca 2011, 1:11
Piętnastą wygraną w tegorocznych rozgrywkach II–ligi zapisali na swoim koncie podopieczni Krzysztofa Mistaka. Świdniccy szczypiorniści rozbili czerwoną latarnię rozgrywek SPR Nową Sól 38:18.

Od początku starcia widać było, że będzie to spotkanie „do jednej bramki”. Zespołem wyraźnie lepszym byli gospodarze prowadząc już w 3 min. 4:0 po skutecznej kontrze Mrugasa. W miarę upływu czasu przewaga świdniczan rosła, w 17 min. prowadziliśmy już różnicą dziesięciu bramek – 14:4. Od tego momentu w nasze szeregi wkradła się niedokładność i graliśmy z outsiderami ligi bramka za bramkę. Po 30 minutach na tablicy wyników było 19:9.

Od początku drugiej części gry przewaga powoli, ale systematycznie rosła. Na 11 minut przed końcową syreną po trafieniu Gnysińskiego wygrywaliśmy 29:14. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 38:18, kropkę nad „i” postawił Bąk skutecznie wykorzystując rzut karny.

ŚKPR Świdnica – SPR Nowa Sól 38:18 (19:9)

Kary: ŚKPR – 4 minuty, SPR 0 minut

Karne: ŚKPR – 4/4, SPR – 4/5

ŚKPR: Schodowski, Mrugas (8), Kłos (7), Bąk (6), Makowiejew (4), Gnysiński (4), Rogaczewski (3), Herudziński (3), Juściński (2), Rutkowski (1), Kijek