Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Medalista z Mrowin

Środa, 3 listopada 2021, 13:43
Autor: red
Mrowiny: Medalista z Mrowin
Fot. UM Żarów
Znamy zwycięzców 35. Mistrzostw Polski w tenisie stołowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wśród laureatów podopieczny ośrodka w Mrowinach Tomasz Kryściak–Pacholski.

Na starcie stanęły następujące ekipy: MOW Włocławek, MOW Borowie – obrońca mistrzowskiego tytułu, MOW Gołodczyzna, MOW Malbork, MOW Babimost, MOW Kuźnia Raciborska, MOW Wola Rowska i MOW Mrowiny. Były to zespoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne. W pierwszym dniu zmagań ośrodki rywalizowały drużynowo w systemie ligowym. Wychowankowie MOW Mrowiny otarli się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Mistrzem kraju został MOW Włocławek przed MOW Malbork i MOW Babimost.

Następnie rozpoczęła się walka indywidualna. Każdy ośrodek mógł wystawić maksymalnie czterech zawodników. Gra toczyła się do trzech wygranych setów i tu bardzo długo bezkonkurencyjny był Tomasz Kryściak-Pacholski, który w drodze do finału wygrał wszystkie swoje pojedynki w stosunku 3:0. W meczu o pierwsze miesjce musiał jednak uznać wyższość wychowanka z MOW Babimost i uległ 1:3, tym samym zostając wicemistrzem Polski!

Wicemistrzostwo Polski to największy sukces MOW Mrowiny i wychowawcy Zbigniewa Ogryzka, który od wielu lat przygotowuje wychowanków do rywalizacji sportowej w myśl zasady wychowania poprzez sport. Zbigniew Ogryzek został wyróżniony przez dyrektora MOW Włocławek, Piotra Kucharskiego, który w podziękowaniu za wieloletnią współpracą wręczył mu okolicznościową statuetkę.

Skład MOW Mrowiny: Tomasz Kryściak-Pacholski, Mateusz Smolański, Tymon Brodziński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group