Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/Torgau: Medialne gimnazjalistki ze Strzegomia

Czwartek, 8 lipca 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:11
Autor: red./UMiG Strzegom
Strzegom/Torgau: Medialne gimnazjalistki ze Strzegomia
Fot. UMiG Strzegom
Uczennice strzegomskich gimnazjów wzięły udział w Letnich Warsztatach Internetowo–Językowych pod hasłem „Media” w niemieckim Torgau. Rok temu gospodarzem takich warsztatów był Strzegom.

Do Torgau pojechały laureatki konkursu fotograficznego „Strzegom – nasze miasto”, uczennice z Gimnazjów nr 1 (Beata Łęgowik, Ada Sokołowska, Joanna Sozańska oraz Sandra Taranek) i nr 2 (Natalia Trawczyńska, Magdalena Mantyk, Aleksandra Adamaszek oraz Aleksandra Rut) w Strzegomiu. W warsztatach, oprócz strzegomianek, wzięli także udział uczniowie z Torgau i czeskiego Znojmo.

W ramach Akademii Mediów, zorganizowanej przez Kulturbastion Torgau, młodzi ludzie mogli wziąć udział m.in. w kursie fotograficznym, nabyć umiejętności przygotowywania dobrych prezentacji multimedialnych oraz dowiedzieć się jak należy pracować z kamerą. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Podczas wieczorów kulinarnych każda z grup mogła przekonać się, jak smakują potrawy przygotowane przez kolegów z innych krajów. Młodzi Niemcy przygotowali spätzle z cebulą i serem oraz deser mus owocowy. Uczniowie z Czech zachwycili knedlami z truskawkami i plackiem ziemniaczanym. Natomiast strzegomskie gimnazjalistki wspólnie przygotowały pierogi i ciastka. Nie zabrakło również atrakcji w postaci rejsu pontonem po Łabie, czy wizyty na Uniwersytecie w Lipsku.

Relację z warsztatów zamieściła gazeta miejska Torgau: kliknij tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group