Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Meldunek z pogotowia: sporo poszkodowanych dzieci

Wtorek, 25 stycznia 2011, 10:35
Aktualizacja: 15:11
Autor: red.
powiat świdnicki: Meldunek z pogotowia: sporo poszkodowanych dzieci
Ten tydzień również rozpoczął się dla załogi świdnickiego pogotowia niezwykle pracowicie – katastrofą w ruchu lądowym w Strzegomiu.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Półtoraroczne dziecko połknęło... kapsel od piwa. Dwudziestomiesięczny maluch poparzył się gorącą herbatą. A jedenastolatek wybił ręką szybę i się poranił. To tylko niektóre z przypadków, z jakimi w ubiegłym tygodniu miało do czynienia świdnickie pogotowie.

Od 17 do 23 stycznia karetki Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy wyjeżdżały 454 razy (311 przypadków to kursy do zachorowań, 11 do różnego typu wypadków, pozostałe wyjazdy to transporty). Ratownicy udzielili pomocy trzem osobom nietrzeźwym. W ambulatorium przyjęto 296 osób, w tym 97 dzieci; wykonano też 323 iniekcje.

Dużo się działo już od poniedziałku, 17 stycznia. W Lutomi Dolnej kobieta została dotkliwie pogryziona przez własnego psa. Na trasie Grodziszcze-Mościcko wydarzyła się niegroźna kolizja. O godz. 8.50 za to poszkodowany w wypadku w Żółkiewce został mężczyzna, karetka zawiozła go do szpitala.

Wieczorem we wtorek, 18 stycznia, o godz. 22.15 pogotowie otrzymało nietypowe zgłoszenie: półtoraroczne dziecko połknęło kapsel od piwa. Zawieziono je do szpitala. Również do szpitala trafiło dwudziestomiesięczne dziecko z poparzoną klatką piersiową i rączkami. Maluch wylał na siebie gorącą herbatę.

Urazu obojczyka doznał w szkole czternastoletni uczeń – w środę, 19 stycznia.

W sobotę, 22 stycznia, natomiast pięćdziesięcioośmioletni mężczyzna w Żarowie uciął sobie podczas pracy na pile trzeci i czwarty palec lewej ręki. W Świdnicy z kolei w samo południe na ul. Zamenhofa został pobity czterdziestoczteroletni mężczyzna. Tego samego dnia jedenastoletnie dziecko uderzyło ręką w szybę i z urazem nadgarstka zostało przewiezione na szpitalny oddział ratunkowy.

Ten tydzień też rozpoczął się pracowicie – wczoraj sześć karetek zajmowało się poszkodowanymi w wypadku autobusu w Strzegomiu. Więcej na ten temat: tutaj.

Wcześniejsze meldunki z pogotowia:
* pobity na Garbarskiej, dźgnięty nożem na Siostrzanej, wtorek, 18 stycznia,
* trzy potrącenia pieszych, wtorek, 11 stycznia,
* więcej pracy niż zwykle, wtorek, 4 stycznia,
* pełny raport z z sylwestrowych dyżurów, poniedziałek, 3 stycznia,
* świąteczny meldunek z pogotowia, poniedziałek, 27 grudnia,
* 377 wyjazdów w 7 dni, wtorek, 21 grudnia,
* 494 wyjazdy w tygodniu, poniedziałek, 13 grudnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group