Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Męski punkt widzenia na deskach świdnickiego teatru

Środa, 23 marca 2011, 10:08
Aktualizacja: 10:45
Autor: GrA
Świdnica: Męski punkt widzenia na deskach świdnickiego teatru
Świdniczanki wielokrotnie miały już okazję zobaczyć, jak radą sobie inne kobiety w okresie menopauzy (na zdjęciu spektakl „Klimakterium... i już”). Teraz zobaczymy, jak z trudnym dla siebie okresem radzą sobie panowie.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Striptizerzy czy mężczyźni w kwiecie wieku? Oto jest pytanie. A może jedni i drudzy? Zapraszamy na deski świdnickiego teatru.

W najbliższym czasie na deskach świdnickiego teatru miejskiego zrobi się naprawdę męsko. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na dwa męskie spektakle: „Goło i wesoło” oraz „Andropauzę”.

Ten pierwszy to opowieść o kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce”. Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie „Eden”. Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji. Podczas spektaklu widzowie są świadkami komicznych prób „baletowych”, podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu „Napalonych Nosorożców”, którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie „Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!”... a w roli striptizerów same gwiazdy: Andrzej Andrzejewski, Henryk Gołębiewski, Paweł Królikowski, Jacek Lenartowicz, Radosław Pazura, Tomasz Sapryk, Mirosław Zbrojewicz. Na spektakl zapraszamy 3 kwietnia o godzinie 16.00 i 19.00.

Druga sztuka to odpowiedź wielokrotnie goszczący już w Świdnicy damski projekt „Klimakterium”. To historia czterech panów przechodzących andropauzę. A co może wówczas zaprzątać myśli czterech panów, których los rzucił do niedoinwestowanego sanatorium? Oczywiście kobiety. O nich głównie rozmawiają i śpiewają, ćwicząc przed wymyślonym przez ordynatora – doktora Zósa (sic!) – festiwalem piosenki. Próbują sobie przy tym udowodnić, że jeszcze z nich chłopy na schwał. Różnie z tym bywa, mimo wspomagania viagrą i feromonami, które rozprowadza brat ordynatora. Gdybyż to jeszcze na słabościach ciała się kończyło... Większym problemem są niespełnione aspiracje życiowe. A tu więcej już za nami niż przed nami. Słowem „Andropauza – męska rzecz”. A w role kuracjuszy wcielają się (w podwójnej obsadzie) Marek Siudym, Jacek Kawalec, Maciej Damięcki, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Andrzej Beja-Zaborski, Piotr Skarga i Michał Pietrzak. A głosu Zbigniewowi Wodeckiemu użycza Zbigniew Wodecki. Na spektakl zapraszamy już 14 kwietnia o godzinie 17.30.

Bilety na oba spektakle w cenie 80 złotych do nabycia w kasie świdnickiego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group