Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Metamorfoza placu

Niedziela, 30 maja 2021, 11:56
Autor: red
Jaroszów: Metamorfoza placu
Fot. UM Strzegom
W czerwcu ubiegłego roku Stowarzyszenie „Razem dla Jaroszowa” złożyło do LGD "Szlakiem Granitu" w Udaninie swoją ofertę konkursową o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

Przygotowana oferta pn. „Utworzenie miejsca do spotkań aktywizujących mieszkańców wsi Jaroszów” uzyskała akceptację komisji konkursowej, a jaroszowskie stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w kwocie 45 tys. zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na realizację tego zadania.

- Zaplanowaliśmy utworzenie miejsca do spotkań aktywizujących mieszkańców wsi Jaroszów i Mikoszowa w sercu naszej miejscowości, tzn. na części placu przy kościele w Jaroszowie. W ten sposób chcemy spowodować, aby nasi mieszkańcy - już niebawem - mieli gdzie spotkać się, porozmawiać ze sobą, odpocząć na ławeczkach w otoczeniu zieleni, a także mogli poza domem połączyć się "ze światem", spędzając krótszą czy dłuższą chwilę na ławce multimedialnej, która będzie wyposażona w Wi-Fi, port USB oraz inne funkcje – informuje Tomasz Dziurla z zarządu stowarzyszenia.

Planowane zakończenie zadania i prac modernizacyjnych to 15 czerwca br., natomiast już w drugiej połowie czerwca odbędą się warsztaty dla mieszkańców wsi Jaroszów i Mikoszowa nt. "Ochrona środowiska naturalnego oraz zagadnienia recyklingu”. Warsztaty te zostaną przeprowadzone przez pracownika naukowego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wezmą w nich udział osoby należące do przedstawicieli grup defaworyzowanych, tj. osoby starsze, kobiety i młodzież (osoby z grupy 50+, kobiety, osoby poniżej 30 lat, w tym młodzież po zakończeniu nauki).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group