Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miały być od marca, będą od września – dodatkowe zajęcia dla świdnickich uczniów

Poniedziałek, 28 marca 2011, 7:47
Aktualizacja: 7:50
Autor: red.
Świdnica: Miały być od marca, będą od września – dodatkowe zajęcia dla świdnickich uczniów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na nadprogramowe lekcje czytania, pisania, liczenia i rozwijania innych ważnych umiejętności dla uczniów klas I–III świdnickich podstawówek z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przeznaczono ponad 584 tys. zł.

Umowę w ramach projektu „Indywidualizacja – sposób na sukces ucznia” w czwartek, 24 marca, podpisał prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Projekt obejmuje dodatkowe zajęcia dla uczniów klas I-III, które prowadzi miasto.

- Dodatkowe zajęcia to dla części dzieci szansa na pomoc w dziedzinach, które sprawiają im trudności, a dla innej grupy szansa na rozwijanie pasji - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.  

Miasto planuje zrealizować specjalistyczne zajęcia, które mają pomóc rozwiązać trudności uczniów np. w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zaburzeniach mowy. Zorganizowane zostaną również zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania uczniów np. taneczne, językowe, zdolności w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych i inne.

- W związku z przedłużającymi się formalnościami związanymi ze sfinalizowaniem umowy zmieniony został termin realizacji projektu - mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Zajęcia będą prowadzone w świdnickich szkołach podstawowych od 1 września 2011 r. (pierwotnie 1 marca 2011 r.) i potrwają do końca lutego 2013 r. (pierwotnie czerwiec 2012 r.). W ramach projektu zakupiony zostanie również sprzęt i pomoc dydaktyczna niezbędna do realizacji konkretnych zajęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group