Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Miasteczko Mikołaja

Piątek, 2 grudnia 2022, 15:16
Autor: red
Żarów: Miasteczko Mikołaja
Fot. organizatorzy
Rozświetlone lampionami, pachnące cynamonowymi pierniczkami i świerkiem Miasteczko Świętego Mikołaja zaprasza wszystkich na wspaniałą zimową przygodę.

W niedzielę, 11 grudnia o godzinie 15.00 po Żarowie rozniosą się dzwoneczki mikołajowego pomocnika, świąteczne melodie i głośne śmiechy wszystkich dzieci. Targowisko miejskie wypełni się zapachami i świątecznymi ozdobami.

W warsztacie świętego Mikołaja nie zabraknie twórczych zajęć oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Ze sceny będą płynąć świąteczne melodie w wykonaniu Żarowskiej Orkiestry Dętej. Zaśpiewają dla nas Krukowianie i Kalina z Kalna, a to wszystko przeplatane występami małych Elfów.

Nieodzownym elementem tego wydarzenia jest jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabraknie oryginalnych świątecznych ozdób, prezentów, lokalnego rękodzieła czy smakołyków kojarzonych ze świętami.

O wasze podniebienia zadbają liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Imbramowice, KGW Łażany, KGW Kalno, KGW Wierzbna i Sołectwo Bożanów.

Jeśli nie macie jeszcze ozdób świątecznych, to z pewnością znajdziecie coś pięknego i oryginalnego na stoiskach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoły Filialnej w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Dla domowych cukierników przygotowaliśmy konkurs na najsmaczniejszy piernik bożonarodzeniowy. O szczegółach konkursu poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie. Czekamy na Was z łakociami i gorącą czekoladą.

Zapraszają: Gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, Electrolux Żarów, Smart Work.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group