Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Miasteczko Mikołaja

Piątek, 1 grudnia 2023, 15:32
Autor: red
Żarów: Miasteczko Mikołaja
Fot. organizatorzy
Uśmiechnięty, brodaty święty Mikołaj, który na co dzień mieszka w Laponii, 10 grudnia zawita do Żarowa. Będzie Go można spotkać na Miasteczku Świętego Mikołaja, oczywiście w towarzystwie licznych pomocników.

Pracy tego dnia Święty będzie miał naprawdę bardzo wiele, ale jak co roku, odwiedzi najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W tym roku Miasteczko Świętego Mikołaja odbędzie się na hali sportowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Piastowskiej 10A w Żarowie.

Organizatorzy wydarzenia Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotowali na tę okazję wiele wspaniałych atrakcji. Nie zabraknie chatki Świętego Mikołaja, wspólnego dekorowania świątecznych pierników, warsztatów zdobienia choinkowych ozdób czy konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Na Miasteczku Świętego Mikołaja odbędzie się także jarmark bożonarodzeniowy, gdzie będzie można zakupić świąteczne ozdoby i spróbować licznych smakołyków. To będzie prawdziwy raj dla miłośników słodkości i pięknego rękodzieła.

- Każdy z Was już 10 grudnia podczas Miasteczka Świętego Mikołaja w Żarowie może być częścią tej zimowej i niezwykłej przygody. Wszędzie rozniesie się dźwięk dzwoneczków, świątecznych melodii, zapach pieczonych pierniczków i leśnego igliwia. Migocząca kolorowymi światełkami chatka świętego Mikołaja zaprosi w swoje progi wszystkie ciekawskie dzieci, które znajdą tam całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników oraz warsztaty zdobienia choinkowych ozdób zaproszą pracowite elfy, a małe skrzaty będą zachęcać do odwiedzenia fabryki dmuchanego szaleństwa. Przy kominku Święty Mikołaj uśmiechnięty i serdeczny, wraz ze swoim pomocnikiem przywita każdego gościa, dzieląc się opowieściami i świątecznymi przysmakami. Oczywiście będą pyszności dla gości. Czekoladowa fontanna, świąteczne smakołyki czy łakocie. Oryginalne ozdoby świąteczne oraz rękodzieło. To wszystko znajdziecie na stoiskach jarmarku bożonarodzeniowego. Nie zabraknie też konkursów, w których do wygrania będą czekały atrakcyjne nagrody. Aby zostać właścicielem jednej z nich wystarczy upiec najlepszy makowiec lub przebrać się za pomocnika Mikołaja – mówi zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Anna Suchodolska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group