Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja

Wtorek, 12 grudnia 2023, 11:16
Autor: red
Gmina Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja
Fot. UM Żarów
Za nami tegoroczna edycja Miasteczka Świętego Mikołaja, która w tym roku odbyła się w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, gdzie również nie zabrakło świątecznej atmosfery i świątecznego klimatu.

Święty Mikołaj przybył do naszego miasta wielkimi saniami i każdy, bez wyjątku, duży i mały, mógł sobie zrobić z Nim pamiątkowe zdjęcie. Wspólnie ze swoimi pomocnikami burmistrzem Leszkiem Michalakiem i zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą wspólnie otworzyli tegoroczne Miasteczko Świętego Mikołaja. W świątecznym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie ze Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Krukowianie, Kids Dance, Żarowska Orkiestra Dęta, Kalina z Kalna, Julianki, chór Cantate Domino oraz Mażoretki.

Na kiermaszu bożonarodzeniowym można było nabyć świąteczne ozdoby, prezenty, lokalne rękodzieło czy smakołyki kojarzone ze świętami, które przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu, Szkoły Podstawowej w Mrowinach, Bajkowego Przedszkola w Żarowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach, Koło Gospodyń Wiejskich w Kalnie, Przystań Seniora. Dom Pomocy Społecznej, Borzygniew, OSP Wierzbna i OSP KSRG Żarów.

Nie zabrakło także świątecznych warsztatów prowadzonych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Żarów oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żarowie. Wręczyliśmy także nagrody w konkursie na najpiękniejszą bombkę świąteczną, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Historycznej o Gminie Żarów zorganizowanym przez Żarowską Izbę Historyczną, w konkursie "Świąteczny Upcykling" (organizatorami byli Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, AKS Precision Ball Polska Sp. z o.o., Yagi Poland Factory, Bridgestone i Daicel Safety Systems Europe) oraz w konkursie "Mistrz Pióra" (współorganizatorem była firma NOVA Sp. z o.o.).

Poznaliśmy również Mistrzów konkursu "Bożonarodzeniowe smaki-makowiec":

I miejsce: Dorota Rzeszowska
II miejsce: Natalia Momot
III miejsce: Kaja Jastrzębska

oraz konkursu "Świąteczne przebranie":

Kategoria dzieci: Milena Ślązak, Lidia Baranowska, Kalina Gierula
Kategoria dorośli: Marzena Zięba, Dorota Rzeszowska, Monika Chudziak

GRATULUJEMY wszystkich laureatom konkursu.

DZIĘKUJEMY wszystkim dobrym elfom i pomocnikom Świętego Mikołaja, a zwłaszcza organizatorom wydarzenia pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, którzy pracowali od wczesnych godzin porannych, aby przygotować dla Państwa najbardziej mikołajkową imprezę w całym powiecie świdnickim. DZIĘKUJEMY również wszystkim POMOCNIKOM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA: Gmina Żarów, Electrolux Żarów, AKS, Daicel, Yagi, Bridgestone, Nova, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoła Podstawowa w Mrowinach, Ośrodek Pomocy Społecznej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group