Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie

Środa, 26 listopada 2014, 9:10
Aktualizacja: 12:12
Autor: red.
Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie
Fot. użyczone
Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja? To oczywiste, że w Żarowie. I to już niebawem, bo 7 grudnia od godz. 15.00 żarowskie targowisko zamieni się w Miasteczko Świętego Mikołaja. Tak samo jak w poprzednich latach nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci oraz występów artystycznych.

Na kiermaszu bożonarodzeniowym będzie można podziwiać ozdoby świąteczne i skosztować okolicznościowych wypieków. – Każde dziecko wie, że Święty Mikołaj bez pomocy elfów nie dałby sobie rady z natłokiem pracy. Dlatego w jego Miasteczku zostanie zorganizowana również Szkoła Elfów. Tu najmłodsi będą mogli podszkolić się w sztuce robienia ozdób choinkowych. Niezależnie od warunków atmosferycznych odbędzie się też mikołajkowy kulig. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli okazję spróbować swoich sił w mikołajkowym karaoke – wylicza Jakub Błaszczyk, burmistrz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.

To tylko część atrakcji, które w tym roku przygotowują organizatorzy Miasteczka Świętego Mikołaja. Na sam pomysł jego utworzenia w Żarowie wpadł Krystian Chęciek, były burmistrz żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej. – To najbardziej mikołajkowa impreza w powiecie świdnickim. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, a szczególnie najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dobra zabawa gwarantowana – mówią radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z Żarowa.

Organizatorami Miasteczka Świętego Mikołaja są Młodzieżowa Rada Miejska, Żarowska Wspólnota Samorządowa, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group