Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 513
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie

Środa, 9 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie
Fot. www.um.zarow.pl
Blisko 300 czapek mikołajkowych, 300 porcji kiełbasy z grilla, kilkadziesiąt kilogramów słodyczy oraz blisko 300 kubków gorącej czekolady rozdane. Żarów zamienił się na jeden dzień w Miasteczko Świętego Mikołaja.

W niedzielne popołudnie, 6 grudnia każdy mógł poczuć się w Żarowie Świętym Mikołajem. Jak co roku, organizatorzy Miasteczka Świętego Mikołaja, najbardziej mikołajowej imprezy w całym powiecie świdnickim zadbali, by każdy miał na sobie czerwone nakrycie głowy.

Frajdą dla wszystkich najmłodszych była nie tylko wizyta Świętego Mikołaja, który jak zawsze nie zawiódł i pojawił się w nieoczekiwanym momencie, ale również moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy: Młodzieżową Radę Miejską w Żarowie, Żarowską Wspólnotę Samorządową, Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu, TKKF "Chemik" oraz Urząd Miejski w Żarowie. - Nie zmieniła się sama formuła Miasteczka Świętego Mikołaja, ale w tym roku, z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy przygotowaliśmy więcej atrakcji. Wśród nich był pokaz umiejętności strażackich, parada motocykli czy pokaz pijanego kierowcy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i pysznych ciast, które serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łażan. A reszta pomocników Świętego Mikołaja rozdawała gorące pierogi i gorącą czekoladę oraz popcorn. W Żarowie Święty Mikołaj przychodzi do wszystkich, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznej edycji Miasteczka Świętego Mikołaja - przyznali zgodnie Jakub Błaszczyk i Karolina Karpińska z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Już po raz szósty Mikołaj i jego pomocnicy opanowali Żarów. I po raz kolejny impreza została zorganizowana na żarowskim targowisku. Jednak i tym razem nie zabrakło wsparcia ze strony mikołajowych asystentów. - Jak co roku wspieramy działania Świętego Mikołaja. Przygotowujemy dla wszystkich mieszkańców pieczone kiełbaski, które wyjątkowo smakują tylko podczas mikołajkowej imprezy w Żarowie. Jak widać, zainteresowanie jest bardzo dużo, bo wszyscy ustawiają się z tackami po pieczoną kiełbaskę. Cieszymy się, że możemy pomagać Świętemu Mikołajowi w Żarowie - cieszył się Norbert Gałązka radny Rady Miejskiej.

Co roku Święty Mikołaj przybywa z prezentami do najmłodszych mieszkańców Żarowa. Dzięki swoim pomocnikom i dobrym elfom dociera do wszystkich dzieci. - W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstanie tegorocznego Miasteczka Świętego Mikołaja. To dzięki wspólnemu wysiłkowi i ciężkiej pracy udało się przygotować najbardziej świąteczną imprezę w naszej gminie. Radość dzieci była wielka, a przecież o to nam wszystkim chodziło podsumowała Iwona Nieradka radna Rady Miejskiej i opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group