Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: „Miasto dzieci”, czyli ci trochę młodsi rządzą

Czwartek, 22 lipca 2010, 7:36
Aktualizacja: 7:37
Autor: KO
Jaworzyna Śląska: „Miasto dzieci”, czyli ci trochę młodsi rządzą
Fot. MPiKnŚ
Zapisz swoją pociechę do unikatowego projektu Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Na dwa tygodnie parowozownia zmieni się w miasto rządzone przez tych, którzy jeszcze nie mają dowodów osobistych. W „Mieście dzieci” dostaną stosowne dokumenty.

Ten projekt to ciekawy pomysł na spędzenie dwóch tygodni sierpnia, podczas których młodzi ludzie przygotują się do uczestnictwa w przyszłym życiu publicznym, poznają najważniejsze zasady funkcjonowania społeczeństwa, a jednocześnie będą się świetnie bawić. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które ze starej, nieczynnej parowozowni uczyniło placówkę naukową i oświatową, przez dwa tygodnie będzie otwarte dla wszystkich dzieci za darmo.

W wagonach towarowych, w drewnianych domkach oraz w zabudowaniach muzeum pod nadzorem dorosłych – pracowników różnych instytucji i firm oraz studentów kierunków pedagogicznych młodzi będą się uczyć wykonywania podstawowych zawodów takich jak policjant, strażak, lekarz, krawiec, mechanik, dziennikarz, ekspedientka, taksówkarz, pracownik biura meldunkowego.

Co dziennie od godziny 10.00 po otrzymaniu Dowodu Osobistego a następnie Karty Pracy dzieci pod opieką wolontariuszy przystępują do pracy w wybranym przez siebie zawodzie. Na terenie muzeum będzie funkcjonować specjalna waluta, za którą młodzi pracownicy będą mogli zrobić zakupy. Dzieci wybiorą też własną Radę Miasta i Burmistrza. Pod koniec każdego dnia będą miały szanse zabierania głosu w zebraniach obywatelskich.

„Miasto dzieci” rusza w poniedziałek, 2 sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group