Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Miasto Dzieci"z policjantami świdnickiej komendy

Czwartek, 5 lipca 2018, 15:45
Autor: red
Świdnica: "Miasto Dzieci"z policjantami świdnickiej komendy
Fot. KPP Świdnica
W ramach odbywającej się w dniach 03–12 lipca br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy półkolonii pod nazwą „Miasto Dzieci”, swoje stanowisko wystawia także Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Najmłodsi poznają na nim zasady bezpieczeństwa, specyfikę pracy policjanta oraz dowiadują się jak wygląda i działa sprzęt służbowy. W zajęciach ma wziąć udział ponad 1100 dzieci.

Od 3 do 12 lipca świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji jest bazą półkolonii pn „Miasto Dzieci”, przeznaczonej dla uczniów szkół naszego powiatu.

Wśród szeregu stanowisk prezentujących tajniki wielu zawodów, nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Policjanci zapoznają najmłodszych ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz demonstrują sprzęt służbowy.

Dzieci dowiadują się jak bezpiecznie spędzać czas w domu i poza nim, na co zwracać uwagę podczas wypoczynku nad wodą, jak zachowywać się w stosunku do osób obcych oraz w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc.

Technik kryminalistyki przybliża też najmłodszym ciekawostki związane z zabezpieczaniem śladów.

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przymierzenia elementów umundurowania oraz próba samodzielnego pobrania odbitek linii papilarnych.

W "Mieście Dzieci" ma wziąć udział łącznie ponad 1100 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group