Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto nie ma pomysłu na budynki SP 105

Poniedziałek, 28 marca 2011, 11:00
Aktualizacja: 19:23
Autor: KO
Świdnica: Miasto nie ma pomysłu na budynki SP 105
Atrium – miejsce zabaw dla niepełnosprawnych dzieci.
Fot. Wizualizacja: Biuro Projektowe Walas sp. z o.o.
Mimo przesunięcia terminów odbioru budowlanego, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy mają rozpocząć naukę w nowych salach 1 września. Na terenie przy ul. Parkowej mają też stanąć placówki miejskie. Na razie jednak nie wiadomo kiedy.

Szkołę specjalną buduje konsorcjum firm Prefabrykat i Chwastek, które wygrało przetarg na realizację tej inwestycji. Szkoła wybudowana ma zostać za 17 mln. zł. Od początku inwestycji zapowiadano, że obok nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych staną w przyszłości jednostki miejskie: Szkoła Podstawowa nr 105 i przedszkole integracyjne. W obiekcie ma też powstać centrum multimedialne, hala sportowa, a nawet mały basen na zajęcia dla dzieci.

Co w takim razie stanie się z budynkami po SP 105 przy ul. Folwarcznej z kilkuletnią salą gimnastyczną? - To jest rzecz przyszłościowa i decyzja nie została przesądzona - odpowiada Stefan Augustyn, rzecznik prasowy magistratu. - Wynika to z faktu, że budowa szkoły nie rozpoczęła się i jest to perspektywiczne zadanie. Jak już wspominaliśmy, wiele zależy od możliwości pozyskania unijnego wsparcia na ten cel.

Po kliknięciu w „Zobacz zdjęcia” - wizualizacje przygotowane przez biuro projektowe Walas sp. z o.o. Z tego samego biura wyszedł projekt wrocławskiego Sky Tower.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group