Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto Świdnica laureatem Specjalnej Edycji Programu "Przyjazna Gmina 2015 – Samorząd 25–lecia"

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 24 września 2015, 7:54
Aktualizacja: Piątek, 25 września 2015, 7:41
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Miasto Świdnica znalazło się w gronie laureatów Specjalnej Edycji Programu "Przyjazna Gmina 2015 – Samorząd 25–lecia", w kategorii gmina miejska o charakterze przemysłowo–handlowym (do 100 tys. mieszkańców). Organizatorem konkursu jest redakcja „Forum Biznesu” i „Biznes Trendy”.

Program ma na celu wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, wskazanie kierunków rozwoju, a także promocję gmin w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym.
Przyznając nagrodę kapituła bierze pod uwagę, m.in.: czy gmina posiada tereny inwestycyjne, stwarza dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, realizuje inwestycje modernizacji i rozbudowy infrastruktury gminnej, posiada na swoim terenie funkcjonujące struktury gospodarcze, organizacje przedsiębiorców, fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy obywatelskie o charakterze gospodarczym, społecznym i kulturalnym, instytucje kultury.

Laureaci otrzymają licencję na nieodpłatne wykorzystywanie tytułu i logotypu „Przyjazna Gmina” przez okres 1 roku od przyznania nagrody, pomoc w promocji gminy i nagłośnieniu wydarzenia oraz uczestnictwo w elitarnym Klubie Liderów „Przyjaznych Gmin".
Uroczyste podsumowanie programu wraz z wręczeniem nagród "Przyjazna Gmina 2015 – Samorząd 25-lecia" odbędzie się 21 października w Świdnicy podczas Kongresu Turystyki Polskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group