Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Miasto w kwiatach

Środa, 22 sierpnia 2018, 15:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: red
Świebodzice: Miasto w kwiatach
Fot. UM Świebodzice
W Świebodzicach trwa doroczny konkurs, ogłaszany przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, na najpiękniej ukwiecone balkon, okno i posesję.

Komisja, w skład której wchodzą m. in. radni, uważnie ogląda miasto i wyłapuje ukwiecone „perełki”. W mieście takich miejsc jest wiele, bo mieszkańcy od lat chętnie włączają się w upiększanie miasta, dbając o letnie aranżacje swojego najbliższego otoczenia.

Wybrane przez komisję okna, balkony i posesję poznamy jesienią, a właściciele jak zawsze zostaną zaproszeni na uroczyste rozstrzygnięcie, podczas którego burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekaże laureatom dyplomy i upominki.

W Świebodzicach szczególną uwagę poświęca się zieleni i kwiatom, bo miasto nie tylko zachęca do ukwiecania swoich posesji mieszkańców, ale i samo dba o przestrzeń miejską w tym zakresie. Latem szczególną uwagę zwracają m. in. piękne aranżacje kwiatowe na Placu Jana Pawła II, przy drogach wjazdowych do miasta od strony Świdnicy i Wałbrzycha, ogromne kwietniki ustawione w Rynku czy kolorowe klomby w Parku Miejskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group