Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto Wałbrzych zwycięzcą konkursu „Miasto Szans. Miasto Zrównoważonego Rozwoju”

Środa, 11 czerwca 2014, 20:17
Aktualizacja: 20:19
Autor: red.
Świdnica: Miasto Wałbrzych zwycięzcą konkursu „Miasto Szans. Miasto Zrównoważonego Rozwoju”
Fot. archiwum
Miasto Wałbrzych zwycięzcą w konkursie „Miasto Szans. Miasto Zrównoważonego Rozwoju” zorganizowanym przez PwC oraz tygodnik Newsweek Polska. Nagrodę i wyróżnienia wręczono podczas sesji plenarnej drugiego dnia Kongresu Regionów w Świdnicy.

Zrównoważony rozwój miast jest tematem obecnym na szczeblu europejskim od kilkunastu lat, kiedy to pojawiły się pierwsze konwencje wyznaczające kierunki rozwoju miast w tym obszarze. Wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju zależy od specyfiki miast, obszarów lub regionów oraz wyzwań i szans, jakie przed nimi stoją, a także od ich uwarunkowań społecznych, środowiskowych i ekonomicznych.

Organizatorzy analizują już od czterech lat dobre praktyki polskich miast w konkursie „Miasto Szans – Miasto Zrównoważonego Rozwoju”. Coraz więcej z nich podejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki dostępnym narzędziom takim jak np. Nowa Perspektywa Finansowa UE, strategie niskoemisyjne, zrównoważonego rozwoju czy zielonej gospodarki zwiększa się znaczenie planowania strategicznego rozwoju miast i regionów, w tym inwestycji.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursy „Miasto szans. Miasto zrównoważonego rozwoju” zostało miasto Wałbrzych. Nagrodę przyznano za działania na rzecz poprawy infrastruktury, w szczególności budownictwa i transportu miejskiego. Jednym z celów tych działań jest zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej.

Wyróżnienie specjalne otrzymało miasto Kielce za holistyczne podejście do zarządzania zrównoważonym rozwojem miasta.
***

V Ogólnopolski Kongres Regionów pod hasłem „Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność. Nowa rola władz samorządowych” potrwa do czwartku, 12 czerwca. W trakcie Kongresu odbędzie się 37 paneli dyskusyjnych, uczestnicy wezmą także udział w 3 sesjach plenarnych oraz panelach „bez krawata”.

Kongres Regionów to unikatowe miejsce spotkań świata biznesu, przedsiębiorców i inwestorów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego.

***
Organizatorami Kongresu są Ringier Axel Springer Polska (wydawca m. in. Newsweeka, Forbesa, Faktu) i miasto Świdnica, a Patronat Honorowy nad Kongresem Regionów objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Więcej informacji o V Ogólnopolskim Kongresie Regionów na www.kongresregionow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group