Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto wesprze restauratorów

Poniedziałek, 8 marca 2021, 7:44
Autor: red
Świdnica: Miasto wesprze restauratorów
Fot. UM Świdnica
Władze Świdnicy ponownie wesprą świdnickich przedsiębiorców. Tym razem restauratorzy zostaną zwolnieni z jednej z trzech rocznych rat opłaty za sprzedaż alkoholu, spożywanego na miejscu. W piątek, 5 marca radni miejscy przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Przedsiębiorcy zwolnieni zostaną z opłaty drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w 2021roku. A tym, którzy wnieśli ją jednorazowo za cały rok, przyzna się zwrot tej raty.

- Uchwała ta, to odpowiedź na apel przedstawicieli branży gastronomicznej. Ogłoszenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii spowodowało, że szereg przedsiębiorców z dnia na dzień początkowo ograniczyło prowadzoną przez siebie działalność, a następnie praktycznie zaprzestało jej prowadzenia. Sytuacja ta powoduje gwałtowne pogorszenie kondycji finansowej przedsiębiorców. Rezygnacja z części tej opłaty to kolejna forma wsparcia – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Kwota, która nie wpłynie do budżetu miasta, na podstawie złożonych deklaracji, może wynieść około 40 tys. zł.

Przypomnijmy, że przedsiębiorcy mogą korzystać z miejskiego pakietu, pomocowego, czyli: zwolnienia z podatku od nieruchomości, przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości oraz ulg za najem, dzierżawę lub użytkowanie nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasto Świdnica.

To dodatkowe wsparcie, wprowadzone uchwałami Rady Miejskiej Świdnicy, jako reakcja na negatywne dla przedsiębiorców skutki pandemii. Osoby i firmy prowadzące działalność gospodarczą mogą oczywiście korzystać z innych ustawowych form wsparcia, wynikających między innymi z ordynacji podatkowej.

Aktualne informacje odnośnie oferowanych form pomocy oraz procedur ich uzyskania można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy w zakładce „Koronawirus – info” oraz pod numerami telefonów – tel. 74/ 856 28 91, 74/ 856 28 60 oraz 605 762 069 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group