Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Miasto, wspólnoty i parafia złożyły wniosek na rewitalizację

Wtorek, 7 lutego 2012, 8:52
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Świebodzice: Miasto, wspólnoty i parafia złożyły wniosek na rewitalizację
Fot. użyczone
W poniedziałek, 6 lutego, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego trafiły trzy wnioski o dofinansowanie kolejnego etapu rewitalizacji Świebodzic.

Łącznie miasto ubiega się o dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego na kwotę ponad 3,5 mln zł.
Wnioski złożyły trzy instytucje: Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółka „Prefekt” oraz Parafia pw. Św. Piotra i Pawła. Wszystkie aplikacje dotyczą II etapu rewitalizacji miasta.

Samorząd zabiega o dofinansowanie remontu ulic w obrębie Rynku (Żeromskiego, Prusa, Kopernika, Sienkiewicza) oraz części ulicy Szkolnej. Będzie to kontynuacja rozpoczętej kilka lat temu rewitalizacji świebodzickiej starówki – po odnowieniu placu ratuszowego i samego ratusza. Wartość tego zadania to 3 100 000 zł, wnioskowane dofinansowanie to kwota 1 243 060 zł.
Wniosek o dofinansowanie remontu kościoła, znajdującego się w ścisłym obrębie Rynku, złożyła parafia pw. Św. Piotra i Pawła. Wartość tego zadania to kwota prawie 750 000 zł, parafia zabiega o dotację z RPO w wysokości 300 000 zł.
Niewątpliwie największą aplikację złożyła Spółka „Prefekt”, zarządca większości wspólnot mieszkaniowych w mieście.

W ramach RPO została pewna pula środków, którą wyjątkowo przeznaczono na cele mieszkaniowe. Właśnie po te pieniądze postanowiło sięgnąć 26 wspólnot mieszkaniowych z Rynku i ulic przyległych, które porozumiały się i złożyły wspólny wniosek.
- Chcemy zdobyć pieniądze na remonty przede wszystkim dachów, ale także elewacji, na osuszanie budynków, remont klatek schodowych – mówi Małgorzata Daszkiewicz ze spółki „Prefekt”. - Ze względu na to, że projekt dotyczy rewitalizacji, mogły z niego skorzystać wyłącznie wspólnoty ze ścisłego centrum.
Kwota tych zadań to 3 400 000 zł, wspólnoty mogą liczyć na dofinansowanie na poziomie 60 % - czyli około 2 000 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group