Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznań/Warszawa: Michał Konarski wystartuje na Cavaliadzie

Wtorek, 27 listopada 2012, 15:52
Aktualizacja: 15:55
Autor: MDvR
Poznań/Warszawa: Michał Konarski wystartuje na Cavaliadzie
Fot. archiwum
Michał Konarski z klubu LKS Stragona Strzegom wystartuje na Cavaliadzie – jednej z największych imprez jeździeckich w Polsce. Podczas zawodów w skokach przez przeszkody obok utytułowanych zawodników w całej Europy rywalizują również dzieci na kucach. Miejsce wśród najlepszym młodych zawodników w Polsce zapewniła Michałowi wygrana w Jaszkowie oraz wygrana w Kaliszu.

Cavaliada to wielkie wydarzenie hippiczne organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w grudniu w Poznaniu oraz marcu w Warszawie. Są to największe imprezy halowe w Polsce. W zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody w Poznaniu i Warszawie startują uznani na arenie międzynarodowej zawodnicy. W 2011 roku zmagania w Poznaniu na głównej arenie obejrzało aż 13 tys., a Warszawie w 2012 - 5 tys.

W ramach programu Cavaliada Future swoje jeździeckie umiejętności prezentują także dzieci, które rywalizują w zawodach na kucach.

Cavaliada Future to cykl trzech zawodów dla dzieci popularyzujących jeździectwo wśród najmłodszych rozgrywanych w Józefinie, Jaszkowie oraz Kaliszu. Nagrodą dla najlepszych jest możliwość startu podczas dwóch prestiżowych imprez jeździeckich: Cavaliada Poznań (6-9 grudnia 2012) i Cavaliada Warszawa (7-10 marca 2013).

Start przed liczną publicznością zawodów w Poznaniu, a potem również w Warszawie jest wyróżnieniem i nagrodą dla 12 najlepszych w Polsce młodych zawodników jeżdżących na kucach.

Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach Mini (dzieci do lat 12 na koniach o wzroście do 120 cm) – 6 zawodników i Midi (dzieci do lat 14 na kucach o wzroście do 140 cm) – 6 zawodników.

Podczas Cavaliady najmłodsi wystartują w trzech konkursach:

konkurs zwykły o wysokości przeszkód – 60 cm (dla kategorii mini) i 80 cm (dla kategorii midi)
konkurs - pokazowy - sztafeta kucyki i gwiazda zawodowego jeździectwa na dużym koniu
konkurs Grand Prix o wysokości przeszkód – 60 cm (dla kategorii mini) i 80 cm (dla kategorii midi)

Więcej informacji na www.cavaliada.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group