Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Bystrzyca Górna: Miedziana Akcja Świdnicy Dla Domu Dziecka W Bystrzycy

Środa, 30 listopada 2011, 7:57
Aktualizacja: 11:41
Autor: oprac. Ika
Świdnica/Bystrzyca Górna: Miedziana Akcja Świdnicy Dla Domu Dziecka W Bystrzycy
Fot. użyczone
Już od jakiegoś czasu ruszyliśmy z kolejną, III już edycją Miedzianej Akcji Świdnicy Dla Domu Dziecka w Bystrzycy. Celem naszej akcji jest pozyskanie darów, jak i środków finansowych, które w znaczący sposób mogą pomóc dzieciom przybywającym w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej, która jest położona około 10 kilometrów od Świdnicy.

Na przełomie 2009 i 2010 roku odbyła się po raz pierwszy w historii naszego Fan Clubu Miedziana Akcja Świdnicy dla Domu Dziecka W Bystrzycy. Już długo przed jej finałem robiliśmy wszystko, aby pozyskać jak najwięcej darów, oraz środków finansowych dla wychowanków Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Z zebranych pieniędzy kupiliśmy pralkę, komputer, odkurzacz i żelazko. Podarowaliśmy stroje piłkarskie lubińskiego Zagłębia, żywność, kosmetyki do higieny osobistej, ubrania, maskotki. Zagraliśmy także wspólnie towarzyski mecz. Dzieci z Domu Dziecka pojechały również na zgodowy mecz z naszymi przyjaciółmi z Gdyni. Dzieci przybyły na zaproszenie Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin "Zagłębie Fanatyków". Dzieciaki przed meczem zwiedziły Dialog Arenę, a podcza meczu bawiły się fantastycznie i na pewno na długo zapadły im w pamięci chwile spędzone na meczu Zagłębia Lubin.

II edycja naszej akcji odbyła się na przełomie 2010 i 2011 roku. Wspomogli ją wszyscy kibice Zagłębia Lubin. Rozpoczęło się od akcji "Miedziana Krew 4", podczas której każdy mógł przynieść coś od siebie. Następnie na aukcję zostały wystawione stroje, w których Zagłębie występowało przeciwko słynnemu Milanowi. Licytacja strojów z lat 90-tych cieszyła się dużym zainteresowaniem, a całą aukcją zajęła się grupa "Trupek Team". Pierwszą koszulkę wylicytował pan Marek Krzewiński, natomiast strój, w którym Zagłębie zagrało przeciwko AC Milanowi, a także koszulkę z jesieni 1994 firmy "Kokot", za łączną kwotę 1520 złotych trafiły do firmy EVIP GROUP Sp. z o.o. Z pomocą przyszła również firma Krause-Systems, która przekazała kwotę w wysokości 1000 zł. Finał akcji przypadł na niedzielę, 9 stycznia 2011 roku. Około godziny 12:00 w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej zjawiła się długo oczekiwana grupa Świdnickich Fanatyków, "Trupek Team'u", oraz innych grup kibicowskich Zagłębia Lubin. Dzieciakom zostały rozdane wszystkie dary, jakie udało nam się zebrać przez dość długi okres. Warto dodać, że dary zaczęliśmy zbierać jeszcze długo przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymały kosmetyki do higieny osobistej (m.in. pasty do zębów, mydła, płyny do kąpieli),artykuły chemiczne (m.in. proszki do prania, płyny do płukania), artykuły sportowe, maskotki, żywność (m.in. kasze, mąki, cukier, herbaty, kawy). Nie zabrakło również dużej ilości słodyczy. Nie będziemy wymieniać dokładnie wszystkich produktów, które udało się zebrać czy zakupić, bo było po prostu tego zbyt wiele by zapamiętać. Wychowankowie otrzymali również bardzo dużą ilość ubrań. Ubrania były zarówno przekazane od ludzi dobrej woli, jak również całkowicie nowe, które przekazała pewna firma, jednak sponsor chciał pozostać anonimowy. Pokazuje to że zrobił to dla nas, a przede wszystkim dla dzieci, gdyż nie zależało mu na żadnej reklamie. Ubrania były dobierane na rozmiar dla każdego dziecka. Na ręce przedstawiciela Domu Dziecka złożyliśmy pokaźną sumę, a dokładniej 2600 złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na meble do placówki. Po złożeniu darów i środków finansowych zostaliśmy zaproszeni do kuchni, gdzie czekała na nas ciepła kawa i herbata. Mogliśmy posilić się również drobnymi przekąskami. Otrzymaliśmy również prezent od dzieci, które jak same mówiły: "Za włożony trud i poświęcenie czasu dla nich". Upominek bardzo nam się spodobał. Do prezentu dołączona została kartka z podziękowaniami dla wszystkich tych, którzy brali aktywnie udział w akcji, oraz zaproszenie na bal karnawałowy. Dziękujemy.

W tym roku organizujemy już III edycję naszej akcji. Tak jak co roku, finał akcji jest planowany na styczeń, tym razem jednak 2012 roku. Jeśli ktoś chciałby pomóc nam w naszej akcji, czy to podarować jakieś dary, czy środki finansowe zapraszamy, aby skontaktował się z nami drogą elektroniczną.

swidniccyfanatycy@wp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group