Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzynarodowe lekcje z gimnazjalistami

Piątek, 6 stycznia 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
Świdnica: Międzynarodowe lekcje z gimnazjalistami
Fot. archiwum
Studenci z Indonezji, Australii i Nowej Zelandii poprowadzą zajęcia dla świdnickich gimnazjalistów. Od poniedziałku do piątku (9–13 stycznia) w Gimnazjum nr 4 ponad 120 uczniów będzie miało okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach.

– Szkoła przystąpiła do projektu „Enter Your Future”, który jest projektem edukacyjnym organizowanym na terenie całej Polski przez stowarzyszenie AIESEC Polska. Ma on na celu udostępnienie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej możliwości rozwoju przedsiębiorczości oraz wrażliwości kulturowej. Szkolenia i warsztaty w projekcie „Enter Your Future” to przede wszystkim połączenie ciekawego materiału i interaktywnej formy zajęć – tłumaczy Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4.

Przez cały tydzień młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach prowadzonych w języku angielskim prze troje studentów: Khairiyę Nasution z Indonezji, która studiuje na Sebelas Maret University, Edwinę Wong z Australii, studentkę The University of New South Wales oraz Victora Yima z Nowej Zelandii, studenta Univercity of Aukland.
Dzięki zajęciom gimnazjaliści nie tylko mają szansę podszlifować język angielski i przełamać bariery językowe. Mają również okazję otworzyć się na nowe kultury, religie oraz rasy.

Oprócz zajęć studenci z Indonezji, Australii i Nowej Zelandii będą mieli okazję zwiedzić Świdnicę, przemierzając ją m. in. szlakiem „Citywalk”. W poniedziałek goście Gimnazjum nr 4 spotkają się z prezydentem Świdnicy, Wojciechem Murdzkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group