Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Międzynarodowe walki

Piątek, 23 grudnia 2022, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Świebodzice: Międzynarodowe walki
Fot. UM Świebodzice
W hali sportowo–widowiskowej OSiR Świebodzice odbyła się gala sportów walki NAK MUAY OPEN – ŚWIEBODZICE NAK MUAY FIGHT LEAGUE.

Zawody organizowane były przez Stowarzyszenie Bona Fide Świebodzice i klub KO GYM Świebodzice, odbyły się dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Świebodzice. Do naszego miasta na zaproszenie mistrza Mariusza Cieślińskiego przyjechało 13 klubów z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii, odbyło się 18 walk w formule Muay Thai, K 1 i Kickboxing. Gościliśmy w Świebodzicach trzech Mistrzów Świata: Tomasza Makowskiego, Marcina Parchetę i naszego mistrza Mariusza Cieślińskiego.

Po oficjalnym otwarciu przez Burmistrza Pana Pawła Ozgę w ringu pojawili się parabokserzy. Prawdopodobnie doszło w Świebodzicach do pierwszej w Polsce międzynarodowej walki w paraboksie pomiędzy trenerem reprezentacji Polski w paraboksie Sebastianem Górniakiem a reprezentantem Ukrainy Vladmimirem Kuszko, walka zakończyła się remisem, miała charakter charytatywny i pokazowy, a głównym jej celem było zwrócenie uwagi na sytuację panującą na Ukrainie oraz nakręcenie reportażu przez Bożydara Pająka opisującego historię Vovy, a także przygotowanie zbiórki na helikopter dla ewakuacji ludności z zagrożonych terenów.

Następnie w walce pokazowej w paraboksie walczył Mariusz Cieślińskim z Nikodem Prządką, bardzo utalentowanym parabokserem. Mariusz Cieśliński podkreślił bardzo dobre przygotowanie parabokserów i zaznaczył, że w miarę swoich możliwości pomaga zawodnikom w przygotowaniach.

Kolejną atrakcją, którą przygotowali organizatorzy, był magiczny pokaz gimnastyczny wykonany przez dwie dziewczynki z Ukrainy Soni Kovalenko i Nastii Ilinskaya. Dziewczynki zaprezentowały przygotowany przez siebie układ, który wszystkich zachwycił, chyba każdy zastanawiał się, czy mają kręgosłupy z gumy. Warto nadmienić, że oprócz gimnastyki trenują Muay Thai w KO GYM Świebodzice.

Po części artystycznej w ringu pojawili się najmłodsi uczestnicy treningów w klubie KO GYM Świebodzice, gdzie dzieci z terenu Gminy Świebodzice do 18 roku życia trenują pod okiem mistrza Mariusza Cieślińskiego za darmo, a to wszystko dzięki dofinansowaniu przyznanemu Stowarzyszeniu Bona Fide Świebodzice z projektu Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu. W ringu odbyły się dwie walki pokazowe: Laura Ziemiańska konta Emila Barabasz i Semen Kovalenko z Kaziem Walczakiem.
Kto nie był, niech żałuje, bo dzieci swoimi walkami zapisały się na kartach historii sportów walki w Świebodzicach.

W trakcie zawodów chętne osoby mogły porozmawiać z Sebastianem Kargulem, weteranem Wojska Polskiego, który był na misji w Afganistanie. Sebastian przywiózł do Świebodzic podstawowe wyposażenie żołnierza, które każdy mógł założyć, przymierzyć hełm, kamizelkę kuloodporną czy okulary bojowe.

Przybyli kibice mogli zobaczyć 18 emocjonujących walk, były liczenia, ale również walki przerwane niestety przez kontuzje, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale przygotowane na tę okazję przez Centrum Pucharowe Tomasz Meges.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group