Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 854
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Niedziela, 14 października 2018, 11:06
Autor: red
Strzegom: Międzynarodowy Dzień Białej Laski
Fot. UM Strzegom
Członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło w Strzegomiu obchodzili swoje święto – Dzień Białej Laski. Gości przywitał prezes Związku Andrzej Zontek.

Na uroczystości zorganizowanej w Restauracji „Pod Rumakiem” nie zabrakło gości z Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie w osobie wiceprezesa Włodzimierza Ożgi, przedstawicieli Okręgu Dolnośląskiego PZN we Wrocławiu – prezes Elżbiety Lipińskiej, dyrektora okręgu Anny Jaworskiej, a także przedstawicieli władz samorządowych gminy Strzegom – Zbigniewa Suchyty – burmistrza Strzegomia, Wiesława Witkowskiego – zastępcy burmistrza, Tomasza Marczaka – przewodniczącego Rady Miejskiej wraz z radnymi.
Po występie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu nastąpiły piękne życzenia i gratulacje, a także poczęstunek.

Dzień Białej Laski jest jedną z nielicznych okazji do wspólnej integracji osób z dysfunkcją wzroku. Był to radosny czas do wspólnych rozmów i pytań do władz miejskich dotyczących wspierania działalności Związku Niewidomych, przełamywania barier nie tylko tych architektonicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group