Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa/powiat świdnicki: Międzynarodowy festiwal

Wtorek, 11 sierpnia 2020, 15:26
Aktualizacja: Środa, 12 sierpnia 2020, 8:28
Autor: red
Krzyżowa/powiat świdnicki: Międzynarodowy festiwal
Fot. organizatorzy
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa–Music. Music for Europe – 18 – 30 sierpnia – Dolny Śląsk (Krzyżowa, Świdnica, Szczawno – Zdrój, Grodziszcze).

Bardzo cieszymy się, że – mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music odbędzie się już po raz szósty. Zapraszamy na koncerty do Krzyżowej, Świdnicy, Szczawna-Zdroju i Grodziszcza. W tym roku 38 muzyków z całego świata zaprezentuje owoce swoich intensywnych prób nad 40 utworami kameralnymi na 12 koncertach. Następnie wybrana grupa muzyków zagości w Warszawie i na festiwalu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Czołowi międzynarodowi kameraliści w Krzyżowej

Oprócz skrzypaczki Viviane Hagner, mistrzowie jej zawodu, tzw. „Seniorzy", ponownie zagrają muzykę na równi z międzynarodowymi młodymi talentami, „Juniorami". Oprócz Viviane Hagner wśród tegorocznych Seniorów będą m.in.: skrzypek Rafał Zambrzycki-Payne (koncertmistrz Polskiej Orkiestry Radiowej), jako Mentor Agata Szymczewska (Szymanowski Quartet) i skrzypaczka Erika Geldsetzer (Fauré Quartet), a także wiolonczelista Gustav Rivinius (laureat Nagrody Czajkowskiego), Mikayel Hakhnazaryan (Kuss Quartet) i Eckart Runge (Artemis Quartet), altowiolista Volker Jacobsen (Artemis Quartet), szwajcarski klarnecista Reto Bieri, włoski pianista Andrea Lucchesini i ormiańska pianistka Lilit Grigoryan.

Sympozja naukowe

Krzyżowa to europejskie miejsce z niemiecką i polską historią oraz międzynarodowe centrum spotkań młodzieży. Symbolizuje porozumienie i pojednanie. Zainspirowani tymi wartościami uczestnicy Krzyżowa-Music wezmą udział w dwóch sympozjach naukowych dotyczących solidarności w czasach pandemii z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność" oraz wpływu kryzysu na sztukę i kulturę.

Zasady ogólnego bezpieczeństwa

Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników i widzów festiwalu jest najważniejsze. Stąd regularne badania testowe pod kontem koronawirusa uczestników, a także długoterminowych zarejestrowanych gości, przed i po przyjeździe.

Wśród widzów koncertów będą mogły znaleźć się jednak także osoby, którzy nie będą objęte testami w ramach festiwalu. W tym celu konieczna jest rejestracja imienna z późniejszym potwierdzeniem. Takie osoby obowiązywać będą wytyczne władz sanitarnych.

Wstęp na koncerty

Wszystkie koncerty w ramach Festiwalu Krzyżowa-Music są w tym roku bezpłatne. Jednak aby uczestniczyć w którymkolwiek z nich, należy przesłać mailowo na adres: paulina.schmid@krzyzowa-music.eu informację z datą i godziną koncertu, w którym chcą Państwo uczestniczyć. Obowiązkowe jest również podanie w mailu następujących informacji: nazwisko, imię, numer telefonu (w miarę możliwości numer telefonu komórkowego) i adres zamieszkania. Otrzymają Państwo potwierdzenie e-mailem, które będzie upoważniało do wstępu. Ten e-mail będzie również zawierał wszystkie instrukcje dotyczące środków ostrożności oraz sposobu zachowywania się przed, w trakcie i po koncercie. Wstęp na koncert jest możliwy tylko po okazaniu wiadomości zwrotnej.

Szczegółowy plan koncertów znajdą Państwo w załączonym komunikacie oraz na stronach: www.krzyzowa-music.eu oraz www.krzyzowa.org.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group