Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami

Środa, 9 listopada 2011, 11:00
Aktualizacja: Czwartek, 10 listopada 2011, 9:16
Autor: red.
Świdnica: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami
Fot. użyczone
Październik – ten miesiąc stał się okazją, żeby i w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 315 zainteresować uczniów działaniami biblioteki, podzielić się swoimi pomysłami. Przyjemna, świąteczna atmosfera ułatwiła życzliwe kontakty, pomogła stworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego i gościnnego. Celem obchodów była promocja święta bibliotek w środowisku szkolnym, aktywizowanie i utrwalanie postaw czytelniczych wśród uczniów oraz kreowanie postaw twórczych: literackich, teatralnych, plastycznych i muzycznych.

W ramach ogłoszonego święta zostały przeprowadzone konkursy: recytatorskie, czytelniczy, literacki oraz plastyczny. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w różnych dziedzinach.

Przygotowano wspólnie z uczniami wiersze, limeryki o książkach, plakaty, wystawy książek, albumy tworzone z prac z bajek i gazetek promujących działalność biblioteki oraz obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

28 października odbyła się uroczystość podsumowująca obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w SP 315. W apelu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Ewa Zielińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pani Joanna Chojnowska z Młodzieżowego Domu Kultury.

Podczas uroczystości przedstawiono prezentację multimedialną z przebiegu miesięcznych działań. Uczniowie ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Zofii Mełech wystawili inscenizację „Na straganie” Jana Brzechwy. Mogliśmy wysłuchać talentu wokalnego uczennic z Koła Teatralnego „Kasztanki” w piosence „Witajcie w naszej bajce”. Jeden z uczniów – Jakub Wasilenia z klasy VI „a” - wypowiedział się na temat swojej ulubionej książki.

Laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali swoje umiejętności.
W kategorii młodszych nagrodzeni zostali: Dawid Brygadzin, Oliwia Kachnowicz i Sara Zawisza.
W konkurencji uczniów starszych I miejsce zajęła Aurelia Wolak z klasy III „a”, drugą nagrodzoną została Natalia Kłus, również z klasy III „a”, zdobywcą III miejsca okazał się Maciej Soński z klasy II „a”.

Odbył się, także konkurs wiedzy na temat znajomości wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Najlepszą znajomością ich twórczości wykazali się kolejno: Aurelia Wolak, Natalia Kłus oraz Julian Baumgartner – uczniowie klasy III „a”.
Odbył się, również konkurs plastyczno - literacki mający na celu promowanie czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Jego laureatami zostali: zdobywczyni I miejsca – Aleksandra Bilińska z klasy VI „b”, nagrodzona drugim miejscem – Marietta Szrejder z klasy V „b” oraz Angelika Lema, także z klasy V „b”, która zajęła III miejsce.
Nagrodzono także uczniów z klasy V „b”, którzy okazali się najlepszymi czytelnikami pod względem ilości przeczytanych książek. Nagrodę indywidualną dla najlepszego czytelnika dostał Michał Spisak z klasy VI „b”.

Wszyscy zaangażowani otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Miejmy nadzieję, że tegoroczne obchody zostaną w pamięci uczniów i spowodują, że każdy miesiąc będzie traktowany przez nich jako święto biblioteki.
Uroczysty apel z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej nr 315 był okazją do podziękowania wszystkim czytelnikom, bez których biblioteka nie mogłaby istnieć.

Całością działań koordynowała p. Anna Bura - bibliotekarz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group