Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 502
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Sobota, 21 maja 2016, 8:55
Aktualizacja: 14:26
Autor: Robert Bajek
Świdnica/Region: Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych
Fot. Robert Bajek
W miniony czwartek rozpoczął się Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych "Tropem Złotego Pociągu", będący nie lada atrakcją dla wszystkich miłośników starych samochodów. Udział w Rajdzie zapowiedziało 50 załóg, zarówno z Polski jak i z Niemiec.

Uczestnicy Rajdu spotkali się w Oleśnicy, skąd wyruszyli do Zamku Książ. Tam wczoraj można było podziwiać stare, zabytkowe pojazdy, wśród których znalazły się między innymi unikalne auta takie jak Citroeny 2CV i DS, Wanderer z 1940 roku, Opel z 1935 roku, DKW z roku 1937, Jaguar E-type i Volvo P1800. Zabytkowe samochody były także prezentowane na deptaku w Szczawnie-Zdroju. Uczestnicy Rajdu przy okazji pobytu w Wałbrzychu odwiedzili Muzeum Sportów Motorowych przy ulicy Ayrtona Senny, oraz Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdroju, skąd pojechali do Pieszyc.

Dzisiaj natomiast okazję do oglądania niecodziennych, zabytkowych pojazdów będą mieli mieszkańcy Świdnicy, podczas prezentacji na świdnickim Rynku i w pobliżu Kościoła Pokoju, skąd uczestnicy Rajdu wyruszą na trasę konkursową, wiodącą wokół przełęczy Gór Sowich. Zakończeniem jutrzejszych zmagań rajdowych ma być przyjazd do Srebrnej Góry i zwiedzanie Twierdzy. W niedzielę uczestnicy Rajdu przejadą do miejscowości Ślęza, gdzie na dziedzińcu Zamku Topacz również odbędzie się prezentacja pojazdów i zakończenie imprezy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group