Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Międzypokoleniowy spektakl

Wtorek, 24 czerwca 2014, 8:02
Autor: red.
Świebodzice: Międzypokoleniowy spektakl
Fot. UM Świebodzice
Rozentuzjazmowani widzowie, na scenie mieszanka młodości i doświadczenia w osobach uczniów Społecznego Gimnazjum Akademickiego oraz znanych osobistości Świebodzic, a w repertuarze jeden z najpopularniejszych utworów polskiej literatury – "Zemsta" hrabiego Aleksandra Fredry. Tak, w skrócie, opisać można przedstawienie wystawione w niedzielę, 22 czerwca, w siedzibie świebodzickiego klubu seniora.

Zamysł spektaklu opierał się na obsadzeniu fredrowskich postaci podwójnymi rolami. I tak, w pierwszym akcie komedii w role wcielali się uczniowie Gimnazjum Akademickiego, a w aktach drugim i trzecim na scenie brylowały osoby znane z życia społecznego miasta. Wśród aktorów byli samorządowcy - Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radni miejscy Lesław Podhalicz i Dariusz Skalny, a także Magdalena Stąpor - dyrektor Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach, Elżbieta Krzan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Piotr Krzyśpiak - opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej i Ryszard Skotnicki, wiceprezes Fundacji REM.

Przedsięwzięcie artystyczne zrealizowane zostało z rozmachem i starannością o detale. Imponowały nie tylko zdolności aktorskie występujących, ale również scenografia, kostiumy, charakteryzacja i oprawa muzyczna, o które zadbali reżyserujący spektakl ks. Mateusz Pawlica oraz Katarzyna Jarosz. Pomysłodawczyniami wystawienia "Zemsty" były panie Elwira Podhalicz i Anna Maślach, a przedstawienie było wspólnym projektem Fundacji REM oraz Społecznego Gimnazjum Akademickiego współfinansowanym z budżetu Gminy Świebodzice w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego.

Organizatorzy, zachęceni niedzielnym sukcesem, zapowiadają kolejne sztuki teatralne. Tym razem obiektem ich twórczej pracy będą "Śluby panieńskie". Czekamy z niecierpliwością.

W spektaklu udział wzięli, jako:
- Cześnik Raptusiewicz - Jakub Marcyniuk i burmistrz Bogdan Kożuchowicz
- Rejent Milczek - Gerard Gawłowski i Lesław Podhalicz
- Papkin - Kamil Kozar i Łukasz Kwadrans
- Klara - Maria Partyka i Magdalena Stąpor
- Wacław - Filip Podhalicz i Piotr Krzyśpiak
- Podstolina - Aleksandra Śliwkowska i Elżbieta Krzan
- Dyndalski - Mateusz Cebulski i Dariusz Skalny
- Narrator - Mateusz Muszyński i Ryszard Skotnicki.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group