Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Międzyszkolne szachy

Czwartek, 8 grudnia 2022, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Świebodzice: Międzyszkolne szachy
Fot. UM Świebodzice
Dzisiejszy dzień był drugim dniem zmagań szachowych w Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach w „Międzyszkolnym Konkursie Szachowym Goniec Rocznik 2022”.

W poniedziałek (5 grudnia) odbyła się pierwsza część konkursu z udziałem młodszych zawodników, dzisiaj przyszła kolej na grupy starsze z klas VII i VIII. Do konkursu zakwalifikowały się grupy z placówek oświatowych: SP 2, 3, 4.

Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku.

Gospodarzem imprezy była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Jolanta Styrna-Grossman. Tym razem graczy również odwiedzili Goście: Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, a także Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński oraz Radny Rady Miejskiej Marek Gąsior, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa.

Burmistrz Miasta serdecznie pogratulował zwycięzcom i nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom za grę grę fair-play i atmosferę podczas rywalizacji życząc dalszych sukcesów. Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Konkurs zorganizowany został pod opieką nauczycieli: Marzanny Wołoch i Andrzeja Oziembłowskiego.

Wyniki Konkursu:

Drużynowo zwyciężyła grupa szachistów ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Natomiast w kategorii:

Dziewcząt - Wiktoria Kłębokowska z SP3;
Chłopców – Zbigniew Gul z SP 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group