Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 1013
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzyszkolny Konkurs „Pan Hilary to ja i Ty”

Piątek, 31 maja 2013, 13:30
Aktualizacja: 13:31
Autor: red.
Świdnica: Międzyszkolny Konkurs „Pan Hilary to ja i Ty”
Fot. użyczone
W maju, piętnastoosobowa reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy z klas 0–III uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie „Pan Hilary to ja i Ty”. Gospodarzami była Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy.

Główną ideą konkursu było uwrażliwienie dzieci i dorosłych na potrzeby osób niedowidzących i niewidomych, a nadrzędnym celem - pomoc dla słabowidzącej dziewczynki ze Świdnicy w zakupie specjalistycznego sprzętu do czytania i pisania, w szczególności powiększalnika.

Zorganizowana przez uczniów naszej szkoły akcja charytatywna, mająca na celu zbiórkę pieniędzy na zakup powiększalnika, przyniosła dochód w wysokości 442 zł 50 gr i została w całości przekazana przedstawicielom Świdnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych, obecnych podczas konkursu. Oprócz kategorii charytatywnej, uczniowie reprezentowali naszą szkołę w konkursie plastycznym, recytatorskim i sportowym, w których zdobyliśmy nagrody i wyróżnienia:

- I miejsce w konkursie recytatorskim zajął Hubert Kamionka z grupy „0”, który (SP nr 6) doskonale zaprezentował się w wierszu J. Tuwima „Pan Hilary”,

- w konkursie plastycznym I nagrodę zdobyła Wiktoria Pielech z klasy II a (SP nr 6), która wykonała pracę na temat „Okulary”, przedstawiającą sytuację dzieci noszących okulary,

- wyróżnienia otrzymali Paulina Hejducka, z grupy „0”, za interpretację wiersza J. Tuwima „Bambo” oraz Paulina Święcicka z grupy „0” i Wiktoria Olejnik z klasy Ia za przepiękne prace plastyczne ilustrujące codzienne problemy dzieci słabowidzących które my, osoby pełnosprawne, tak rzadko dostrzegamy.

Sześcioosobowa drużyna sportowców, po zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i laureatom konkursu oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy po raz kolejny połączyli swoje siły w niesieniu bezinteresownej pomocy dla osób potrzebujących.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group