Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzyszkolny konkurs „Znamy baśnie Andersena”

Środa, 30 kwietnia 2014, 8:12
Autor: red.
Świdnica: Międzyszkolny konkurs „Znamy baśnie Andersena”
Fot. użyczone
W Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy, już po raz czwarty odbył się konkurs „Znamy baśnie Andersena” z udziałem uczniów z ośmiu świdnickich szkół. Do konkursu przystąpiły dzieci z klas III ze szkół podstawowych: nr 1, nr 4, nr 6, nr 8, nr 105, nr 315, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO „Bliżej Dziecka”.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz pogłębianie wiadomości związanych z życiem i twórczością Hansa Christiana Andersena. Uczestnicy konkursu przynieśli własnoręcznie wykonane prace plastyczne na temat: bohaterowie baśni Andersena. Wystrój sali konkursowej uświetniły: wystawa prac plastycznych, wystawka książek, gazetka ze zdjęciami prezentującymi miejsca związane z Andersenem oraz wiersze adresowane do bajkopisarza. Zmagania o miano najlepszych znawców bajek odbyły się w trzech etapach.

W pierwszym etapie uczniowie na podstawie prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez panią Annę Burą, uzupełniali test dotyczący życia i twórczości Andersena. W drugiej części rozwiązywali zadania konkursowe, które były przedstawione w postaci prezentacji multimedialnej: rozwiązywali zagadki, podawali tytuły baśni i ich bohaterów na podstawie cytatów, rozwiązywali krzyżówki, układali historyjkę obrazkową „Calineczka”, dopasowywali bohaterów, rekwizyty i morały do tytułów baśni. W ostatniej części zmagań dzieci musiały wykazać się umiejętnością pięknego czytania fragmentów bajek Andersena. Jurorzy ocenili też prace plastyczne, które uczniowie przynieśli na konkurs.

Poziom był bardzo wyrównany, towarzyszyła mu miła, pełna zdrowej rywalizacji atmosfera. Oczekując na wyniki konkursu uczestnicy obejrzeli program artystyczny. Uczennice z klasy III „a”: Angelica Szkuciak, Oliwia Smoki i Aleksandra Lema recytowały wiersze Andersena przy gitarowym akompaniamencie Wiktorii Fiałki. Najmłodsze artystki z klasy I „a”: Oliwia Kachnowicz i Wiktoria Jaworska zaprezentowały swój talent zebranym gościom śpiewając piosenkę pod tytułem „Laleczka z saskiej porcelany”.
Dziewczynki przebrane za „laleczki z pozytywki” zauroczyły publiczność nie tylko śpiewem, ale i układem choreograficznym. Uczennice z klasy tanecznej przygotowała do występu pani dyrektor Joanna Grębowska-Szpak.

Laureaci IV Międzyszkolnego Konkursu „Znamy baśnie Andersena”:
I MIEJSCE – Martyna Schienke i Patrycja Ćwiertnia – Szkoła Podstawowa nr 4
II MIEJSCE - Natalia Józefiak i Hubert Gościmski - Szkoła Podstawowa nr 6
III MIEJSCE - Olimpia Pijanowska i Adam Kurzawa - Szkoła Podstawowa nr 8

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze, a laureaci - nagrody w postaci książek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group