Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Międzywojewódzkie szkolenie dla koordynatorów procedury „Niebieskie Karty”

Środa, 22 października 2014, 8:12
Aktualizacja: 10:34
Autor: red.
Dolny Śląsk: Międzywojewódzkie szkolenie dla koordynatorów procedury „Niebieskie Karty”
Fot. KWP Wrocław
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowali szkolenie dla koordynatorów procedury „Niebieskie Karty” z jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego. Szkolenie zostało zorganizowane przy wsparciu Komendy Głównej Policji. W doskonaleniu zawodowym udział wzięli również wojewódzcy koordynatorzy tego zagadnienia z Komend Wojewódzkich Policji z Krakowa i Opola oraz Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Tematem wiodącym tego przedsięwzięcia było "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w ramach realizacji procedury Niebieskie Karty ze szczególnym uwzględnieniem roli i zadań zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych”.

Z tego też względu do udziału w szkoleniu, oprócz Pełnomocnika Wojewody Dolnośląskiego ds. Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, zaproszeni zostali również wybrani przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych z Dolnego Śląska.

Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi szkolenia, jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podejmowanymi działaniami na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie innych województw oraz wymienić informacje i doświadczenia, dotyczące bieżących problemów związanych z udzielaniem pomocy osobom dotkniętym tego rodzaju przemocą.

Dyskutowano także o skuteczności stosowania narzędzia szacowania ryzyka zagrożenia dla życia i zdrowia, które w istotny sposób poprawia bezpieczeństwo rodzin, w których stwierdzono przemoc. Szkolenie zostało zorganizowane przy wsparciu Komendy Głównej Policji.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group