Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miej oko na wieżę ratuszową

Czwartek, 22 lipca 2010, 16:48
Aktualizacja: 16:51
Autor: red./UM Świdnica
Świdnica: Miej oko na wieżę ratuszową
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na stronie miasta można podglądać odbudowę wieży ratuszowej – niemal na żywo. Obiekt zawalił się 43 lata temu, a w 2011 r. wróci do świdnickiego rynku. Kamerę internetową można znaleźć pod adresem www.um.swidnica.pl, zdjęcia są odświeżane co pięć minut.

A będzie co oglądać, bo już wkrótce prace przyspieszą.

– Mamy zgodę konserwatora zabytków na zmianę sposobu zachowania gotyckich łęków, które pozostały po starej wieży. Brak tej decyzji powstrzymywał spore przedsięwzięcie – instalowanie kilkunastometrowych pali, które posłużą za fundament. Obecnie łęki zostaną rozebrane, a po przygotowaniu fundamentów zostaną wiernie odtworzone i staną się elementem odbudowywanej wieży. W połowie przyszłego tygodnia rozpocznie się montaż wielkiego, 50-metrowego dźwigu, który będzie obsługiwał plac budowy. Prace zdecydowanie przyspieszą – zapowiada Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

„Rewaloryzacja bloku śródrynkowego wraz z restytucją wieży ratuszowej w Świdnicy” to projekt realizowany z funduszy unijnych w ramach rewitalizacji miasta. Według planu roboty budowlane będą kosztowały 7,85 mln zł, z czego ok. 5,5 mln zł pochodzić będzie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace rozpoczęły się 6 czerwca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zakończą się na jesieni 2011 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group