Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Dobromierz: Mieszkańcy Dobromierza mogą korzystać z ŚDS

Piątek, 25 sierpnia 2017, 15:33
Aktualizacja: 15:35
Autor: red
Świebodzice/Dobromierz: Mieszkańcy Dobromierza mogą korzystać z ŚDS
Fot. UM Świebodzice
Radni Świebodzic jednogłośnie poparli uchwałę o zawarciu porozumienia między Gminą Świebodzice a Gminą Dobromierz, dotyczącego korzystania z usług Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach przez mieszkańców ościennej gminy.

ŚDS dysponuje od września większą liczbą miejsc, co oznacza, że może przyjąć większą liczbę uczestników, także z Gminy Dobromierz, ponieważ było zainteresowanie ze strony mieszkańców tej gminy. Pobyt w ŚDS nie obciąża w żaden sposób budżetu samorządu (placówka pozyskała na funkcjonowanie dotacje), zatem chętnie przyjmie uczestników spoza Świebodzic.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest ośrodkiem wsparcia dziennego pobytu, przeznaczonym dla osób, które ukończyły 18. rok życia, cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie niewymagających leczenia szpitalnego.

Działalność domu obejmuje wszelkie szczeble życia społecznego oraz aktywne wspieranie osób z upośledzeniem umysłowym i z zaburzeniami psychicznymi, a także przeciwdziałanie stygmatyzacji, dyskryminacji i tworzenie mechanizmów wyrównujących szanse życiowe oraz warunki do korzystania z przysługujących ich praw. Dom zapewnia wparcie psychologiczne, pomoc oraz szereg działań rehabilitacyjnych, które mają na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania w społeczeństwie, jak również funkcjonowania w życiu codziennym osobom, które samodzielnie nie radzą sobie z zadaniami pojawiającymi się każdego dnia.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach znajduje się w Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group