Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mieszkańcy mają głos

Czwartek, 22 listopada 2012, 2:31
Aktualizacja: 2:32
Autor: red.
Świebodzice: Mieszkańcy mają głos
Fot. użyczone
W Świebodzicach rozpoczęły się spotkania z cyklu „Mieszkańcy pytają, burmistrz odpowiada”, organizowane w związku z połową kadencji samorządu. Pierwsze takie spotkanie odbyło się we wtorek, 20 listopada, w Miejskim Domu Kultury. Okazję do wyrażenia swoich opinii i zapytania o interesujące problemy mieli mieszkańcy Śródmieścia i Osiedla Sudeckiego.

Gospodarzem spotkania był burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz, w dyskusji wziął udział także Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans. W spotkaniu uczestniczyli również radni: Maria Dobrzańska, Krystian Wołoszyn, Jan Klepie i Mariusz Szafraniec.

Pytania i zgłaszane problemy dotyczyły zarówno spraw bardzo indywidualnych – typu wymiana okien w mieszkaniu, jak i istotnych z punktu widzenia całej społeczności. Sporo uwagi zajęła kwestia zakładu, przetwarzającego plastik w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Sudeckiego. Na uciążliwości zapachowe od lat skarżą się mieszkańcy okolicznych ulic, prosząc magistrat o pomoc i ograniczenie działalności firmy. Jak tłumaczył burmistrz Bogdan Kożuchowicz, nie jest to możliwe, natomiast gmina zablokowała jak na razie plany rozbudowy zakładu, wydając negatywną decyzję w tej sprawie. Mieszkańcy dziękowali za ten jednoznaczny krok, prosili jednak o dalsze wsparcie w ich walce o spokój i czyste powietrze wokół domów.

Pojawiły się także szczegółowe pytania o realizowany właśnie remont nawierzchni w rejonie budynku nr 3 na Osiedlu Sudeckim; jeden z mieszkańców, ciesząc się z nowo wybudowanego skateparku prosił jednocześnie o naprawę schodów, prowadzących do obiektów OsiR-u od ulicy Wiejskiej. Były też i drobne sprawy – jak wycinka drzew czy lepsze oznakowanie budynku podstacji Pogotowia Ratunkowego. Wiele osób cieszyło się z pięknie odremontowanego parku, jednak mieszkańcy wskazywali, że stojący w jego centrum prywatny budynek bardzo szpeci otoczenie. Burmistrz zapewniał, że gmina ponagla właściciela obiektu, a ten jest obecnie na ukończeniu prac projektowych i ma niebawem przystąpić do remontu zabytkowego obiektu.

Spotkanie trwało blisko dwie godziny, kolejne dziś, tj. w środę, 21 listopada – tym razem o swoim „podwórku” będą dyskutować mieszkańcy Osiedla Piastowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group