Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1432
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Mieszkańcy Morawy doczekali się placu zabaw

Wtorek, 9 lipca 2013, 14:53
Aktualizacja: 14:55
Autor: red.
Morawa: Mieszkańcy Morawy doczekali się placu zabaw
Fot. UM Strzegom
Przez ponad 10 lat mieszkańcy Morawy we własnym zakresie starali się wybudować plac zabaw. Teraz ich marzenia się urzeczywistniły.

Remont placu zabaw w Morawie rozpoczął się jeszcze w 2001 roku ze środków własnych sołectwa Morawa. Mieszkańcy wraz z Radą Sołecką przez kolejne lata wykazywali duże zaangażowanie w związku z modernizacją placu. W 2013 r. zapadła decyzja, aby wspomóc mieszkańców w realizacji wymarzonego miejsca rozrywki i odpoczynku dla najmłodszych i nie tylko.

Gmina Strzegom wyłoniła w drodze rozpoznania cenowego wykonawcę, który za kwotę prawie 25,5 tys. zł brutto wykonał pozostałe prace. Wyłoniona firma wykonała ogrodzenie placu zabaw z elementów metalowych, wymieniła część walącego się muru, odrestaurowała część muru z kamienia (ciosy kamienne), wykonała schody umożliwiające dojście do placu zabaw, wykarczowała korzenie rosnące przy murze i utwardziła teren przyległy do ogrodzenia. Warto jeszcze wspomnieć, że elementy metalowego ogrodzenia zostały zakupione ze środków funduszu sołeckiego - kwota ok. 7 tys. zł brutto.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group