Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 593
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Morawy doczekali się placu zabaw

Wiadomości: Morawa
Wtorek, 9 lipca 2013, 14:53
Aktualizacja: 14:55
Autor: red.
Fot. UM Strzegom
Przez ponad 10 lat mieszkańcy Morawy we własnym zakresie starali się wybudować plac zabaw. Teraz ich marzenia się urzeczywistniły.

Remont placu zabaw w Morawie rozpoczął się jeszcze w 2001 roku ze środków własnych sołectwa Morawa. Mieszkańcy wraz z Radą Sołecką przez kolejne lata wykazywali duże zaangażowanie w związku z modernizacją placu. W 2013 r. zapadła decyzja, aby wspomóc mieszkańców w realizacji wymarzonego miejsca rozrywki i odpoczynku dla najmłodszych i nie tylko.

Gmina Strzegom wyłoniła w drodze rozpoznania cenowego wykonawcę, który za kwotę prawie 25,5 tys. zł brutto wykonał pozostałe prace. Wyłoniona firma wykonała ogrodzenie placu zabaw z elementów metalowych, wymieniła część walącego się muru, odrestaurowała część muru z kamienia (ciosy kamienne), wykonała schody umożliwiające dojście do placu zabaw, wykarczowała korzenie rosnące przy murze i utwardziła teren przyległy do ogrodzenia. Warto jeszcze wspomnieć, że elementy metalowego ogrodzenia zostały zakupione ze środków funduszu sołeckiego - kwota ok. 7 tys. zł brutto.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group