Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mieszkańcy Strzegomia podsumowali rok

Piątek, 28 grudnia 2018, 13:29
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2018, 9:32
Autor: red
Strzegom: Mieszkańcy Strzegomia podsumowali rok
Fot. UM Strzegom
Spotkanie noworoczne – organizowane tuż po Świętach Bożego Narodzenia – jest stałym punktem w kalendarzu gminy Strzegom. Odbyło się ono 27 grudnia 2018 r. w sali Strzegomskiego Centrum Kultury II. Uczestnicy spotkania podsumowali kończący się rok i złożyli sobie życzenia na 2019 r.

Tradycyjnie, na zaproszenie władz samorządowych Strzegomia przybyli przedstawiciele duchowieństwa na czele z bp. świdnickim - ks. Ignacym Decem, zaprzyjaźnieni ze Strzegomiem parlamentarzyści, gospodarze ościennych gmin, a także reprezentanci różnych grup społecznych, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie naszej gminy. Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania kolęd przez ZF "Kostrzanie" i obejrzenia filmu podsumowującego kadencję 2014-2018.

Gospodarzem uroczystości był burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który podziękował za bardzo dobrą współpracę z instytucjami różnych szczebli.
- To był niezwykle trudny, ale też owocny rok. Udało nam się zrealizować wiele inwestycji i działań służących naszym mieszkańcom. Wśród wielu zadań chcę zwrócić uwagę na otwarcie pierwszej na Dolnym Śląsku przyszkolnej pływalni "Dolnośląski Delfinek". Z wyborem imprezy kulturalnej mam pewien problem, ale po dłuższym zastanowieniu postawię na przepiękny koncert zespołu Mazowsze, który odbył się niedawno w Bazylice Mniejszej - podkreślał burmistrz.

Ciepłe słowa do uczestników spotkania skierowali: bp świdnicki - ks. Ignacy Dec, posłowie na Sejm RP - Monika Wielichowska i Ireneusz Zyska, prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej i starosta świdnicki - Piotr Fedorowicz.

Dodajmy, że władze naszego miasta wręczyły gospodarzom ościennych gmin i przedstawicielom związków oraz stowarzyszeń działających na terenie gminy Strzegom okolicznościowe medale z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przepiękne spotkanie zakończył symboliczny toast noworoczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group