Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków/Rogoźnica: Mieszkańcy wreszcie odetchną z ulgą?

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: red.
Goczałków/Rogoźnica: Mieszkańcy wreszcie odetchną z ulgą?
Fot. użyczone
Ta informacja na pewno ucieszyła mieszkańców Goczałkowa i Rogoźnicy. Firma Berger Surowce postanowiła zrealizować swoje obietnice i wybudować drogę, dzięki której transport kruszyw z pobliskiej kopalni „Wieśnica” będzie omijał ich najbliższe domostwa.

Chodzi konkretnie o budowę łącznika między kopalnią i bocznicą na terenie firmy Dolkom w Goczałkowie o długości ok. 500 m. Dotychczasowy transport odbywał się drogą powiatową prowadzącą przez te dwie wsie, co było punktem spornym między firmą Berger Surowce a samorządowcami z powiatu, gminy Strzegom i mieszkańcami. Samorządowcy chcieli, aby firma remontowała drogę, która była niszczona pod wpływem ciężkiego transportu, stawiano również tam znaki ograniczające tonaż. Żadnych zadowalających efektów nie było, jednak prezes firmy Berger, Manfred Weiss obiecywał, że prędzej czy później sfinansuje wybudowanie nowej drogi.

Sprawa ciągnęła się długi czas, a mieszkańcy Goczałkowa i Rogoźnicy wielokrotnie narzekali na zbyt duży hałas i zapylenie w momencie przejazdu samochodów przez wieś, a także na dziury i zapadnięte chodniki. – W ciągu lata potrafiło przejechać tamtędy 100-150 samochodów dziennie - twierdzi sołtys Goczałkowa, Stefan Dudyk. - Jesteśmy szczęśliwi, że w końcu pozbędziemy się wszelkich uciążliwości. Są to dla nas bardzo korzystne informacje.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się niedawno i potrwa do połowy maja br. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 1,5 mln zł.

- Cieszę się, że prezes Berger Surowce, Manfred Weiss jest słowny. Sprawa, której realizacja wydawała się niemożliwa, zostanie w końcu załatwiona – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. Wpłynie to w ogromnym stopniu na poprawę warunków życia i bezpieczeństwa mieszkańców na terenie tych dwóch sołectw.

Dużą przeszkodą w szybszej realizacji inwestycji – jak zaznacza prezes Weiss - było uregulowanie kwestii gruntowych. Dzięki podpisanej umowie z właścicielami sąsiadujących gruntów (20-letnia dzierżawa tych terenów), uda się wybudować w tym miejscu drogę.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group