Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy zadecydowali

Wiadomości: Dobromierz
Sobota, 26 września 2015, 16:24
Autor: opr.red.
Fot. www.dobromierz.pl
Od kilku lat gmina Dobromierz zabezpiecza w swoim budżecie środki finansowe, o których przeznaczeniu przesądzają mieszkańcy wszystkich naszych sołectw. Celem funkcjonowania funduszu sołeckiego jest bowiem zapewnienie mieszkańcom wsi możliwości samodzielnego i wspólnego decydowania o swoim otoczeniu i jakości życia.

W naszej gminie cykl zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy sołectw decydowali o przeznaczeniu funduszu sołeckiego rozpoczął się 24 sierpnia br. Podczas spotkań społeczności lokalne dyskutowały nie tylko o możliwych inwestycjach, projektach czy zadaniach niezbędnych do realizacji w najbliższym czasie, ale również o sprawach bieżących, zaistniałych problemach i aktualnych wydarzeniach w sołectwie.

Ważnym punktem zebrania wiejskiego w Roztoce było z pewnością wybranie grupy Odnowy Wsi, która zajmie się opracowaniem Strategii Rozwoju Wsi i w ten sposób zwiększy możliwości pozyskania dotacji przez organizacje pozarządowe. Obecny na zebraniu przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i prezes Stowarzyszenia „Aktywni Borów – Dzierzków” Krystian Ulbin przedstawił ważne aspekty Strategii Rozwoju Wsi, która jest niezwykle pomocnym narzędziem przy aplikowaniu o środki finansowe z Unii Europejskiej oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, głównie w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, wspierającego aktywność
mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu, poprzez zaspokojenie najpilniejszych potrzeb związanych z poprawą warunków życia na wsi.

W naszej gminie już w czterech miejscowościach (Gniewków, Dzierzków, Jugowa i Dobromierz) funkcjonują grupy Odnowy Wsi, które prężnie działają na rzecz lokalnej społeczności i szukają możliwości pozyskiwania dodatkowych środków, służących podwyższeniu jakości życia mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group