Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mieszkania na wynajem

Czwartek, 9 lutego 2023, 7:06
Autor: red
Żarów: Mieszkania na wynajem
Fot. UM Żarów
Burmistrz Żarowa Leszek Michalak we wtorek, 31 stycznia podpisał umowę z SIM Sudety o współpracy w ramach realizacji inwestycji społecznego budownictwa mieszkaniowego. Ze strony SIM Sudety umowę podpisał Zbigniew Kieras – Prezes Spółki, która będzie realizowała całą inwestycję.

– Będziemy realizowali budowę mieszkań typu M1 – M3, które będą miały wyższy standard niż te realizowane w systemie deweloperskim, a co ważne dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, to wynajmujący będzie ponosił znacznie niższe koszty niż w przypadku budynku realizowanego przez dewelopera. Najistotniejsze jest to, że nie będzie musiał starać się o kredyt na mieszkanie, gdyż o kredyt występował będzie SIM. Najemca będzie zobowiązany jedynie do wpłacenia 10% wartości mieszkania – mówił w trakcie spotkania Prezes Zbigniew Kieres.

W każdym budynku, zgodnie z założeniami rządowego programu, pierwszeństwo najmu będą miały osoby wychowujące przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko oraz osoby starsze.

– Dzięki tej umowie jesteśmy o krok bliżej do powstania pierwszego budynku w ramach rządowego programu budowy tanich mieszkań pod wynajem. Budynek powstanie na terenie pomiędzy ulicą Kazimierza Wielkiego a przedłużeniem ul. Górniczej – tzw. Drogi Węglowej. Docelowo na tym terenie może powstać do trzech budynków, a w każdym ok. 21-25 mieszkań na wynajem o powierzchni od 30 do 64 m2 – mówił burmistrz Leszek Michalak po podpisaniu umowy z prezesem SIM Sudety. I dodał. – Chciałbym równocześnie uspokoić mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego obawiających się o dalsze losy terenu, na którym zlokalizowany jest parking. Uzyskałem zgodę Prezesa Krajowego Zasobu Mieszkaniowego, który jest właścicielem tego terenu, że będą mogli nadal tam parkować swoje pojazdy. Potwierdził to w trakcie spotkania również Prezes SIM.

SIM Sudety to przedsięwzięcie realizowane przez 17 samorządów z czterech powiatów regionu wałbrzyskiego, które weszły w spółkę z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Sudety planuje wybudować około 900 tanich mieszkań czynszowych. W Żarowie ma powstać co najmniej 100 mieszkań. Według planów, w Żarowie na początek oddanych do użytku zostanie 25 mieszkań: 6 M1 o powierzchni od 28 do 40 m2., 12 mieszkań M2 o powierzchni od 38 do 50 m2 i 7 mieszkań M3 o powierzchni od 58 do 65 m2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group