Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Mieszkania przydzielone

Poniedziałek, 5 lutego 2024, 11:28
Aktualizacja: 19:29
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Mieszkania przydzielone
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Osoby ze schorzeniami narządu ruchu, w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością w stopniu znacznym to pierwsi lokatorzy mieszkań komunalnych, jakie powstały w budynku przy ul. Wolności 9. Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się w piątek, 2 lutego.

Po pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej pierwsi lokatorzy, będący zapisani na listę mieszkaniową, odebrali już klucze do lokali. Na początek mieszkania komunalne przydzielono osobom starszym, chorym i takim, którym schorzenia narządu ruchu utrudniają codzienne funkcjonowanie.

– To bardzo ważne, że osoby najbardziej potrzebujące, którym trudno jest samodzielnie funkcjonować, dostały nowe, przystosowane do ich potrzeb mieszkania. W budynku zamontowano windę, dzięki czemu łatwiej im będzie na co dzień się przemieszczać. Dzięki temu, że część z nich opuści dotychczas zajmowane mieszkania, kolejne osoby z list mieszkaniowych będą mogły w nich zamieszkać – mówi burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Łącznie w dawnej siedzibie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej oddanych do użytku zostanie 12 mieszkań. Najmniejsze ma 25 m2, największe – 46 m2. W trakcie prac wykonano również nowe przyłącza wodociągowo – kanalizacyjne, a budynek zyskał nową elewację. Lokale pozostaną w zasobie gminnym, nie ma możliwości ich wykupienia.

Wartość inwestycji wyniosła ok 3,8 mln zł, z czego ok 3,3mln zł stanowi pozyskane przez gminę dofinansowanie z BGK z funduszu dopłat oraz budżetu państwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group