Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mieszkaniec Świebodzic wciąż poszukiwany za morderstwo

Wtorek, 20 grudnia 2016, 16:40
Aktualizacja: 16:45
Autor: red
Świebodzice: Mieszkaniec Świebodzic wciąż poszukiwany za morderstwo
Fot. KPP Świdnica
Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. Na stronie www.eumostwanted.eu figuruje ponad 60 takich osób, a wśród nich poszukiwany za zabójstwo polski obywatel – Zgrzebnicki Grzegorz.

Dzięki platformie wymiany informacji www.eumostwanted.eu, każdy z nas może pomóc Policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców.

Od 1 grudnia 2016 roku w 23 krajach zespoły Europolu i Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów (ENFAST) połączyły siły, aby ująć najbardziej poszukiwanych przestępców. Przez 23 dni z rzędu publikowany jest wizerunek jednego zbiega dziennie, poszukiwanego przez inne państwo członkowskie UE.

Na stronie internetowej Europe’s Most Wanted opublikowana została informacja na temat poszukiwanego za zabójstwo Grzegorza Zgrzebnickiego, syna Czesława i Krystyny z domu Dubrownik, urodzonego 02.01.1987 r. w Świebodzicach.

Mężczyzna ten w nocy z 9 na 10 lipca 2016 r. w Świebodzicach działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Piotra A. co najmniej 30-krotnie dźgnął go nożem, czym doprowadził do masywnego krwotoku wewnętrznego, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego 12.07.2016 r. przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Na podstawie przekazanych informacji o poszukiwanym Europol przygotował krótki film dotyczący popełnionego czyny, za który mężczyzna jest poszukiwany. Jest on dostępny pod linkiem:

https://eumostwanted.eu/20161217PL_PL (wersja w języku polskim)
https://eumostwanted.eu/20161217PL_EN (wersja w języku angielskim)

Witryna „Europe’s Most Wanted Fugitives” - Najbardziej Poszukiwani Przestępcy Europy - powstała z inicjatywy Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. Witryna internetowa pozwala na przekazywanie informacji dotyczących osób poszukiwanych, skazanych lub podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy.

Jest to pierwsza inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej przedstawiająca listę najbardziej poszukiwanych przestępców na wspólnej platformie. Obywatele UE i poza nią mogą udzielić użytecznych informacji za pośrednictwem strony internetowej, jeśli preferują, anonimowo.

Zawartość strony, dostępna w 17 językach, jest zarządzana przez poszczególne zespoły ENFAST usytuowane w krajach Unii Europejskiej. Administratorzy umieszczają na stronie dane osób szczególnie poszukiwanych, a każda informacja o tej osobie jest przekazywana bezpośrednio do zainteresowanego kraju.

EUROPOL wspomaga ENFAST w tym projekcie poprzez stworzenie bezpiecznej platformy dla „Europe’s Most Wanted Fugitives List”. Od momentu uruchomienia listy z końcem stycznia 2016 roku, 24 kryminalistów widniejących na www.eumostwanted.eu zostało już aresztowanych. O wiele więcej jeszcze się ukrywa w Europie. Europejskie organy ścigania ściśle ze sobą współpracują aby ich zatrzymać. Można nam bardzo pomóc, podobnie jak pomagano nam wcześniej. Spośród 24 aresztowanych, 9 zostało zatrzymanych dzięki uwadze mediów wokół Europe’s Most Wanted oraz przy wykorzystaniu informacji od społeczeństwa.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.eumostwanted.eu

(Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP / mw)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group