Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Grochotów: Mikołaj i pan leśniczy

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 0:44
Aktualizacja: 0:45
Autor: red.
Świdnica/Grochotów: Mikołaj i pan leśniczy
Fot. użyczone
Najmłodsze dzieci z grupy 0A, 0B, 0C ze Szkoły Podstawowej nr 105 wybrały się 6 grudnia do pobliskiego lasu w Grochotowie.

Celem wyprawy było uświadomienie maluchom konieczności dokarmiania leśnych zwierząt podczas nadchodzących zimowych miesięcy. Każdy uczestnik przygotował dlatego dla nich pożywienie.

Pan leśniczy Tadeusz Podkówka powitał serdecznie wszystkich przed wejściem na leśne ścieżki, a następnie pokazał i opowiadał o miejscach, gdzie można zobaczyć ślady pobytu zwierząt.

W lesie było jak w bajkowej leśnej krainie, gdyż padał delikatnie śnieżek. Doszliśmy wkrótce do miejsca, w którym stała solna lizawka i przepiękny paśnik. Dzieci z radością wkładały do niego przyniesione smakołyki – marchewkę, ziemniaki, buraki itp., a następnie wyruszyły na spacer leśną ścieżką. Nagle ujrzały wychodzącego im naprzeciw św. Mikołaja z wielkim workiem prezentów. Radość była ogromna. Jak to bywa w zwyczaju, każdemu dziecku z uśmiechem na twarzy św. Mikołaj wręczył paczkę. Wkrótce idąc dalej leśną dróżką wszyscy wraz z opiekunami grup I.Sipowicz, M.Kiszecką – Decowską oraz towarzyszącymi rodzicami opuścili zimowy las.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group