Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 749
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Mikołaj laureatem

Środa, 23 czerwca 2021, 11:34
Autor: red
Goczałków: Mikołaj laureatem
Fot. UM Strzegom
W maju bieżącego roku został rozstrzygnięty XXI Ogólnopolski Konkurs Literacko–Plastyczny Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pod hasłem „SPOŁECZNA KRUCJATA MIŁOŚCI”.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego organizacja podyktowana była szczególnymi okolicznościami. Uchwałą Sejmu i Senatu RP Patronem 2021 roku został Prymas Stefan Wyszyński. 28 maja bieżącego roku obchodziliśmy 40. rocznicę śmierci Kardynała Wyszyńskiego, a 3 sierpnia 2021r. wspominać będziemy 120. rocznicę Jego urodzin. Natomiast 12 września 2021r. odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia.

XXI edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nadesłano 837 prac z 16 województw. To napawa optymizmem i radością, że w sytuacji pandemii i nauki zdalnej tylu uczniów pochyliło się nad programem „Społecznej Krucjaty Miłości”, który Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński ogłosił w 1967 roku w liście pasterskim na Wielki Post. Jest to program odnowy życia codziennego, to zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia. Prymas mówił, że „Czas to miłość!(…) całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Pozostaje nam tylko zacząć już dziś żyć tym programem.

Z wielką satysfakcją informujemy, że Mikołaj Ślemp, uczeń klasy ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie zajął III miejsce w kategorii literackiej tegoż konkursu. Oprócz Mikołaja w konkursie brali udział: Krzysztof Ośka, Liliana Bobowska, Magdalena Cechowska, Zuzanna Głuch i Oliwia Miszczak przygotowani przez katechetkę Ewę Miałkowską.

Mikołajowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy poprzez swoje prace wyrazili wielki szacunek dla myśli i życia Prymasa Tysiąclecia oraz odpowiedzieli na zaproszenie do refleksji nad dekalogiem miłości zawartym w Społecznej Krucjacie Miłości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group