Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mikołaj na kiermaszu

Wtorek, 7 grudnia 2010, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: red.
Świebodzice: Mikołaj na kiermaszu
Fot. UM Świebodzice
Na Mikołajki na Rynku w Świebodzicach pojawił się – jak co roku – pierwszy świąteczny kiermasz. W poniedziałek, 6 grudnia, można było zaopatrzyć się w piękne stroiki, szopki, bombki, aniołki z masy solnej i mnóstwo innych, świątecznych ozdób, wykonanych przez dzieci ze świebodzickich szkół i przedszkoli. Kiermasz odwiedził Święty Mikołaj.

Świebodzickie mikołajki rozpoczęły się punktualnie o godz. 11.30 - na placu przed ratuszem miejskim. Maluchy, które licznie stawiły się pod magistratem, wesoło śpiewały witając Mikołaja, a potem razem z nim bawiły się w przeróżne, świąteczne zabawy – m. in. mikołajkowy „pociąg” wokół ratusza. Po ponad godzinnej zabawie burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz ze Świętym Mikołajem wręczył nagrody dla laureatów miejskiego konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową.

A o godz. 14.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 Święty Mikołaj wręczał świąteczne paczki dla najmłodszych z całego miasta. Dostało je 135 dzieci. Fundatorem łakoci był samorząd.

Na kiermaszu tymczasem za naprawdę niewielkie pieniądze (już od 2 złotych), można było wejść w posiadanie niepowtarzalnej, bo ręcznie wykonanej ozdoby na choinkę czy wigilijny stół. Rękodzieło znikało ze stoisk w błyskawicznym tempie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group