Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mikołaj w Świebodzicach

Czwartek, 8 grudnia 2022, 7:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
Świebodzice: Mikołaj w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
We wtorek (6 grudnia) wszyscy z nas, a przede wszystkim najmłodsi czekali na wyjątkowego Gościa, czyli Świętego Mikołaja. Punktualnie o godz. 13:00 przed Ratuszem Miejskim zjawili się Mikołajowie i Śnieżynki z jednostek oraz spółek miejskich: Miejskiego Domu Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej, MZN–u, OSIR–u i ZWiK–u, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej na spotkanie z Burmistrzem Miasta Pawłem Ozgą, Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczański oraz Sekretarz Miasta Sabiną Cebulą.

Następnie po krótkiej odprawie i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na schodach Ratusza Mikołaje i Śnieżynki z koszami oraz workami wypełnionymi łakociami wyruszyli w różne części miasta, aby obdarowywać mieszkańców.

Główna część spotkania z Mikołajem i radosnej zabawy rozpoczęła się o godz. 15:30. W Rynku zgromadziło się wielu Mieszkańców ze swoimi pociechami w oczekiwaniu na Jego przybycie. Podczas oczekiwania dzieci zajęte były zabawami przygotowanymi przez Miejski Dom Kultury. Po chwili z oddali zaczął dochodzić odgłos dzwoneczków i przed Ratusz bryczką zaprzęgniętą w pięknego konia zajechał Mikołaj w towarzystwie Burmistrza Miasta Pawła Ozgi.

Włodarz przywitał wszystkich uroczyście, podkreślając, że bardzo Go cieszy możliwość wspólnego, rodzinnego świętowania Mikołajek w naszym mieście. Następnie zaprosił dzieci do odliczania, po którym rozbłysła świebodzicka choinka oraz iluminacje. W mikołajkowych nastrojach uczestnicy chętnie robili sobie zdjęcia z Mikołajem w świątecznej ramce wykonanej przez Przedszkole nr 2. Nie był to koniec atrakcji.

Po uroczystym rozświetleniu choinki wszystkich chętnych zaproszono do specjalnie udekorowanego świątecznego autobusu miejskiego przez spółkę ZGK oraz Przedszkole nr 3, który zabrał ich na Osiedle Piastowskie do hali sportowo-widowiskowej, gdzie kontynuowano zabawę. Na miejscu dla wszystkich czekał pięknie ustrojony pokój Mikołaja przez Miejski Dom Kultury, słodkości, gorąca herbata animacje i zabawy oraz występy artystyczne sekcji muzycznej MDK. Piękny występ zaprezentowały Seniorki z Klubu Senior +, które nie tylko zatańczyły do świątecznego Twista, ale również wraz z animatorkami nauczyły kroków wszystkich chętnych. Każdy uczestnik bez względu na wiek bawił się wybornie.

Podczas zabawy wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w dwóch konkursach: na najładniejszą e-kartkę bożonarodzeniową oraz na najpiękniejszą ozdobę (wyniki poniżej).

Wśród osób biorących udział w Mikołajkach można było spotkać m.in. Radnego Rady Miejskiej Jana Klepca, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Beatę Rejek, Prezesa OSiR’u Jarosława Pizuńskiego, Prezesa spółki ZGK Sławomira Sprawkę, Kierownik Klubu Senior+ Agata Koperska, Prezes Stowarzyszenia Senior= Aktywny Obywatel Irenę Czapkowską, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz dzieci ze świebodzickich szkół i przedszkoli.

Organizatorami Mikołajek byli: Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o., Klub Senior +. W Mikołajkach uczestniczyli również: ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o., Biblioteka Miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zarząd Nieruchomości, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych oraz Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group