• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:16
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 419
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mikołajki w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Wiadomości: Region - Jaworzyna Śląska
Poniedziałek, 16 listopada 2009, 8:50
Aktualizacja: 9:08
Autor: Katarzyna Szczerbińska
Fot. Katarzyna Szczerbińska
W związku ze zbliżającym się dniem 6 grudnia 2009 r. czyli Dniem Św. Mikołaja pragniemy zachęcić Państwa do udziału i pomocy w realizacji już po raz drugi projektu „Święty Mikołaj w Muzeum”. Założeniem projektu jest zorganizowanie na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej dla około 200 dzieci z powiatu świdnickiego, zabawy – podczas której dzieci poszkodowane przez los, z domów dziecka, z rodzin patologicznych nauczą podstaw bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu.

Dzięki ubiegłorocznej akcji udało się zobaczyć uśmiech u ponad 200 dzieci z całego powiatu świdnickiego. Jednocześnie akcja ta miała cel edukacyjny, ponieważ w organizację włączyła się policja i uczestniczył w niej Komisarz Lew, który pouczył dzieci, jak zachować bezpieczeństwo. W tym roku chcielibyśmy powtórzyć ten projekt, w Muzeum w tym szczególnym dniu dla dzieci będzie wstęp wolny. Dzieci spędzą ciekawie niedzielne przedpołudnie uczestnicząc w ciekawych konkursach i zabawach, wysłuchają pogadanki o bezpieczeństwie, zjedzą ciepły posiłek oraz otrzymają paczkę świąteczną,

Aby skompletować takie paczki, prosimy sponsorów o przekazanie w miarę swoich możliwości różnych gadżetów, słodyczy, art. papierniczych i innych, które mogą wejść w skład paczek.Prosimy również indywidualne osoby o zgłaszanie do Muzeum chęci oddania niepotrzebnych zabawek, gier i innych gadżetów dla dzieci.

Zamiarem Muzeum jest zorganizowanie również poczęstunku oraz ogniska w dniu 6 grudnia.

Ponieważ wiele dzieci nie dostanie prezentu od Świętego Mikołaja, pragniemy dać tym biednym dzieciom choć jeden niezapomniany dzień.

Zwracamy się też z prośbą do gazet , telewizji i prasy o patronat medialny, a także do organizacji, szkół i świetlic środowiskowych o zgłaszanie chętnych do udziału w tej szczytnej inicjatywie.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej jest organizacją pożytku publicznego i z własnych środków finansowych nie jest w stanie zorganizować takiej charytatywnej imprezy. Zwracamy się do Państwa jako osób znających potrzeby środowiska lokalnego o pomoc charytatywną i wsparcie organizacyjne tej społecznej inicjatywy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group