Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mikołajkowe bieganie

Sobota, 2 grudnia 2023, 11:36
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
Świebodzice: Mikołajkowe bieganie
Fot. UM Świebodzice
Świebodzicki Bieg Mikołajkowy: Łączymy sport, Święta i dobre emocje!

W tym magicznym okresie, kiedy ulice przyozdobione są światełkami, a w sercach tli się świąteczna radość, Klub Sportowy GVT serdecznie zaprasza do udziału w Świebodzickim Biegu Mikołajkowym! To wydarzenie, które połączy ruch, zdrowie i świąteczną atmosferę. Bieg odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2023 roku, być może stając się nieodłączną częścią świątecznych tradycji Świebodzic.

Trasa i harmonogram wydarzenia

Uczestnicy pokonają trasę o długości 5 km, prowadzącą przez urokliwe uliczki wokół świebodzickiego rynku. Zmagania będą się toczyć na 1-kilometrowej pętli, którą zawodnicy przebiegną pięciokrotnie, rozpoczynając i kończąc rywalizację na Rynku.
Trasa prowadzi od wspomnianego Rynku przez ulice: Tadeusza Kościuszki, Aleksandra Puszkina, Stefana Żeromskiego (nawrót), Szkolną, Henryka Sienkiewicza, by znów wrócić na Rynek. Start o godzinie 11:00, a całe wydarzenie powinno dostarczyć niezapomnianych chwil zarówno uczestnikom, jak i kibicom.
– Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich biegaczy, zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie. Jestem dumny, że Klub Sportowy GVT jest pomysłodawcą tego wyjątkowego wydarzenia, które łączy w sobie ruch, święta i radość ze wspólnego spędzania czasu – mówi Zbigniew Gucwa, dyrektor zawodów. – Chcemy Świebodzickim Biegiem Mikołajkowym dać możliwość złapania oddechu i wytchnienia w przedświątecznej krzątaninie.

Dla najmłodszych

Klub Sportowy GVT, który prowadzi dziecięcą Pho3nix GVT Akademię, nie mógł zapomnieć o najmłodszych entuzjastach biegania! Dla dzieci rozegrane zostaną zawody na krótszych dystansach, aby również one mogły poczuć dreszczyk emocji związany z rywalizacją na świątecznej trasie.

Konkurs na najlepsze przebranie

W duchu świątecznej zabawy organizatorzy proponują konkurs na najlepsze przebranie związane z Mikołajkami i Bożym Narodzeniem. Wszystkim uczestnikom biegu dają szansę wyrażenia swojej kreatywności i poczucia humoru poprzez unikalne stroje.

– Liczymy, że świąteczna atmosfera udzieli się także ubraniom biegaczy i na świebodzickich ulicach zobaczymy kolorowy korowód – mówi Gucwa. Podkreśla także, że misją KS GVT jest popularyzowanie przekonania, że sport to nie tylko rywalizacja, to także wspólnota, radość i zdrowy styl życia. – Jestem przekonany, że Świebodzicki Bieg Mikołajkowy będzie nie tylko wyzwaniem sportowym, ale także okazją do integrowania się rodzin, grup przyjaciół czy znajomych i dzielenia radością z pokonywania kolejnych kilometrów w magicznym klimacie zbliżających się świąt – dodaje Gucwa.

Dodajmy, że Klub Sportowy GVT jest organizatorem wysoko ocenianych zawodów rozgrywanych w Świebodzicach, takich jak Świebodzicka Piątka i Dycha, czy Świebodzicki Bieg na 1 Milę.

Zgłoszenia
Chętni do udziału w biegu mogą dokonać rejestracji pod tym linkiem:
https://gvttraining.pl/bieg-mikolajkowy

Organizator ograniczył liczbę miejsc, warto więc się pospieszyć z decyzją o starcie.

Link do profilu biegu w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/swiebodzicewbiegu

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group