Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mikołajkowe prezenty dla zwierzaków ze schroniska

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 21 listopada 2017, 15:47
Autor: red
Fot. użyczone
Zbliża się zima, trudny okres dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zapraszamy świdniczan do mikołajkowej zbiórki na rzecz pomocy naszym czworonogom. Od dzisiaj do 1 grudnia zbierać będziemy karmę suchą i mokrą, koce, smycze, szelki, żwirek, kuwety oraz wszelkie środki czystości.
- Nadchodzi zima i Boże Narodzenie – wpadamy wtedy w zakupowe szaleństwo i chcemy obdarować najbliższych wieloma prezentami. Warto jednak pamiętać, że okres zimowy to trudny czas dla podopiecznych schroniska dla zwierząt. Zachęcam więc serdecznie, aby w tym roku przygotować mały prezent dla bezdomnych psów lub kotów. Dzięki takim zachowaniom dajemy przykład najmłodszym, budzimy w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych – mówi zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski.

W schronisku przebywa w tej chwili prawie 30 psów i 34 koty. Najbardziej potrzebna jest sucha karma dla kotów, mokra karma dla psów i kotów oraz żwirek. Potrzebne jest także wsparcie finansowe na zakup niezbędnych leków.

Dary przynosić można do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33, do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim oraz do świdnickich szkół podstawowych. Zwierzaki otrzymają je w Mikołajki, czyli 6 grudnia.

Świdnickie schronisko działa od niespełna jedenastu miesięcy. W tym czasie udzieliło pomocy wielu bezdomnym, porzuconym i chorym zwierzętom. Ze schroniskiem współpracuje całe grono wolontariuszy, którzy między innymi regularnie wyprowadzają psy na spacer.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group